Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-11-04 - 2019-11-14

Rzeszowski Dom Kultury - świąteczne warsztaty i kiermasz

Rzeszowski Dom Kultury - świąteczne warsztaty i kiermasz

 

Grudzień to w polskich domach okres gorączkowych przygotowań do Świąt. Na ten niezwykły czas Rzeszowski Dom Kultury przygotował specjalną ofertę, która sprawi, że osoby niecierpliwie wyczekujące Świąt Bożego Narodzenia będą mogły poczuć ich niezwykłą atmosferę. Grudniowa propozycja imprez dla mieszkańców Rzeszowa obejmie cykl Warsztatów Świątecznego Rękodzieła oraz III Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Rzeszowski Dom Kultury przygotowania do tegorocznego Bożego Narodzenia rozpocznie
od wyjątkowego cyklu Warsztatów Świątecznego Rękodzieła dla dzieci i dorosłych. Inicjatywa przygotowana została z myślą o wszystkich osobach, które chcą, aby wnętrza ich domów nabrały jeszcze bardziej świątecznego oraz indywidualnego charakteru, za sprawą samodzielnie przygotowanych dekoracji i ozdób. Udział w warsztatach to koszt 20 zł w przypadku osób dorosłych oraz 5 zł w przypadku dzieci. Grudniowy cykl obejmie sześć spotkań:

  • 4 grudnia 2019 r., godz. 17:00 – filia Przybyszówka (ul. Dębicka 170)
  • 5 grudnia 2019 r., godz. 18:00 – filia Budziwój (ul. Budziwojska 194)
  • 7 grudnia 2019 r., godz. 10:00 – filia Załęże (ul. Ks. Jana Stączka 12)
  • 7 grudnia 2019 r., godz. 16:00 – filia Staroniwa (ul. Staroniwska 46)
  • 13 grudnia 2019 r., godz. 17:00 – filia Staromieście (ul. Staromiejska 43a)
  • 14 grudnia 2019 r., godz. 10:00 – filia Krynicka (ul. Krynicka 1)  

Wielkim finałem tegorocznych przygotowań świątecznych będzie III Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia 2019 roku w godzinach 10:00-16:00
w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój przy ul. Budziwojskiej 194. Podczas wydarzenia zaprezentują się wystawcy, oferujący swoje usługi oraz wykonane przez nich towary i dekoracje.

O świąteczną atmosferę zadbają tego dnia zespoły śpiewacze oraz uczestnicy zajęć muzycznych z Rzeszowskiego Domu Kultury. Kiermaszowi towarzyszyć będą rodzinne warsztaty plastyczne,
podczas których dzieci wraz z rodzicami stworzą niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Efekty ich pracy będzie można podziwiać na przystrojonej wspólnie choince. Wstęp na kiermasz dla odwiedzających
jest bezpłatny, natomiast zainteresowani wystawcy mogą zgłaszać swój udział do dnia 11 grudnia bieżącego roku.           

Regulaminy i szczegółowe informacje dotyczące Warsztatów Świątecznego Rękodzieła
oraz III Budziwojskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl. Wystawcy zainteresowani udziałem w kiermaszu mogą uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu 17 229 90 82, od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-19:30.    
 

Miejsce: Filie RDK
Organizator: Rzeszowski Dom Kultury
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa