Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-10-10 - 2019-10-31

Rzeszowski Dom Kultury - IX Ogólnopolski Konkurs Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”

Rzeszowski Dom Kultury - IX Ogólnopolski Konkurs Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”

 

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, który jest realizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Na zwycięzców czekają nagrody, a konkursowe prace przyjmowane są do dnia 25 października 2019 roku.

 

„Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” to cieszący się rosnącym zainteresowaniem Ogólnopolski Konkurs Plastyczny adresowany do młodych twórców z całego kraju, których zadaniem jest wykonanie prac plastycznych lub fotograficznych zainspirowanych jesienną porą roku.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu nadesłana została rekordowa liczba 4575 prac z 533 placówek z całej Polski.

 

Przyjmowanie prac do tegorocznej edycji potrwa do dnia 25 października 2019 roku, a konkurs przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-10 lat, 11-13 lat oraz 14-16 lat w przypadku prac plastycznych oraz 11-16 lat w przypadku prac fotograficznych.

Profesjonalne Jury konkursowe przyzna nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej oraz Grand Prix, którego zdobywca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.

 

Dodatkowo w okresie 18 – 21 listopada bieżącego roku na Facebooku przeprowadzony zostanie Internetowy Plebiscyt, w ramach którego poprzez głosowanie na prace Laureatów konkursu, Internauci wyłonią zdobywcę Nagrody Publiczności.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy prac Laureatów i uczestników odbędzie się w sobotę 23 listopada 2019 roku o godzinie 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń oraz Regulamin dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

 

Miejsce: Rzeszowski Dom Kultury filia Staroniwa ul. Staroniwska 46
Organizator: Rzeszowski Dom Kultury
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa