Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-10-12 19:00

Teatr Przedmieście - "Podróż"

Teatr Przemieście Rzeszowie przy ulicy Reformackiej 4 zaprasza 12.10.2019 o godzinie 19.00 na spektakl "Podróż"

 

Scenariusz  spektaklu „Podróż” został napisany według fragmentów wielkiej trzytomowej powieści Tomasza Manna „Józef i jego bracia”.  Prace nad książką  autor poprzedził gruntownymi, wieloletnimi  studiami z zakresu historii starożytnej, archeologii, mitologii różnych kultur i religioznawstwa.

Punktem wyjścia powieści jest  fragment biblijnej Księgi Rodzaju, choć Mann przy jej pisaniu korzystał także z apokryfów, interpretacji gnostyckich, a nawet teozoficznych.

 

Historia biblijna  Józefa  i jego braci ożywa stając się legendą innego niż dotąd rodzaju. Józef, syn patriarchy Jakuba,  bezwarunkowo oddany i  ufający  Bogu pozwala mu się wieść przed najtrudniejsze okoliczności  swojego  życia.

Z jednakową wiarą i ufnością znosi wszystkie cierpienia: haniebną sprzedaż i późniejszą niewolę, jak również przyjmuje  zaszczyty związane z pełnieniem funkcji namiestnika na dworze faraona.

Spektakl jest  kameralną opowieścią  o odkrywaniu własnego powołania, o podróży w głąb siebie, o zagubionej gdzieś bliskiej relacji z Bogiem. Chcemy zaprosić wszystkich widzów na artystyczną ucztę, podczas której opowiemy niezwykłe losy Józefa... losy każdego z nas.

 

Tekst: Tomasz Mann , na podstawie  powieści „Józef i jego bracia”

Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska

Scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka

Muzyka, śpiew: Monika Adamiec

Występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Monika Adamiec, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Rezerwacje: tel. 667714730, bilety: 30 zł

 

Najlepsze przedstawienie offowe  - nominacja Łukasza Drewniaka  (plebiscyt  miesięcznika "Teatr" - Najlepszy, najlepsza, najlepsi  w sezonie 2015/2016)

Spektakl był prezentowany  na licznych scenach w kraju jak również na festiwalach międzynarodowych: 51. Akademicky Presov  (Słowacja), 
5. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Dramatycznej w Achalciche (Gruzja), Karpaty Fest w Mukaczewie (Ukraina)

Miejsce: Teatr Przedmieście, ul Reformacka 4
Organizator: Teatr Przedmieście
Udział: Płatny
Koszt udziału: 30 zł

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa