Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-08-31 - 2019-09-28

„Senior w Mieście”. Gwiazdami DJ Wika, Żora Korolyov i Krystyna Giżowska.

„Senior w Mieście”. Gwiazdami DJ Wika, Żora Korolyov i Krystyna Giżowska.
Już 31 sierpnia 2019 roku w Rzeszowie wystartuje cykl „Senior w Mieście”, w ramach którego Rzeszowski Dom Kultury przygotował serię imprez, stworzoną z myślą o wszystkich mieszkańcach powyżej 60 roku życia.

Propozycja obejmie cykl warsztatów i spotkań pod nazwą „Aktywny Senior”, konkurs taneczny „Rzeszów of Senior Dance” oraz popularne Potańcówki Miejskie dla Seniorów z występami specjalnych gości. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Cykl „Senior w Mieście” zainauguruje 31 sierpnia 2019 roku Potańcówka Miejska dla Seniorów, którą poprowadzi DJ Wika – najstarsza didżejka w Polsce oraz znana działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów.

Zabawa taneczna, na którą zaprasza Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc rozpocznie się o godzinie 18:00 w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach, natomiast następne Potańcówki Miejskie dla Seniorów odbędą się w dniach 7, 14 oraz 21 września bieżącego roku.

Kolejne tygodnie upłyną pod znakiem cyklu „Aktywny Senior”, czyli tematycznych warsztatów i spotkań organizowanych w wybranych filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Wśród nich znajdą się: warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych, warsztaty psychologiczne, warsztaty kreatywne, wykład i dyskusja na temat zdrowego stylu życia, warsztaty kulinarne oraz ABC Zdrowego Seniora. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Tegoroczną nowością będzie konkurs taneczny „Rzeszów of Senior Dance”, który zorganizowany zostanie 22 września 2019 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście. Prezentacje uczestników w kategoriach tańca nowoczesnego, ludowego i towarzyskiego oceni profesjonalne Jury, w którym zasiądzie znany ukraiński tancerz i choreograf – Żora Korolyov. Zgłoszenia potrwają do dnia 6 września bieżącego roku, a szczegóły dotyczące udziału dostępne są na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Uroczyste zakończenie cyklu „Senior w Mieście” nastąpi w dniu 28 września 2019 roku podczas Potańcówki Miejskiej dla Seniorów w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach.

Zabawa taneczna rozpocznie się o 17:00, a jej finał stanowić będzie występ legendarnej polskiej piosenkarki Krystyny Giżowskiej, której koncert zaplanowano na godzinę 20:00.

Miejsce: Rzeszowski Dom Kultury
Organizator: Rzeszowski Dom Kultury
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa