Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-09-05 - 2019-10-06

Nowe Wystawy w rzeszowskim BWA

5.09.2019 ( czwartek )

Godz.18.00

Wernisaże Wystaw  - Andrzej Korzec Malarstwo 30- lecie pracy twórczej

Patrycja Longawa – „Zadając sobie pytania” Plakat 

Wystawy czynne do 6.10.2019

 

ANDRZEJ KORZEC  urodzony w Żarach w 1959 roku, jest polskim malarzem, pracującym głównie w technice olejnej. Dyplom krakowskiej ASP uzyskał w 1989 r. u prof. Szancenbacha. W jego dorobku są liczne wystawy indywidualne i grupowe, w kraju i zagranicą (Europa, Stany Zjednoczone). Jest laureatem wielu konkursów malarskich, otrzymał odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej", a także Nagrodę Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki za osiągnięcia artystyczne w dziedzinie twórczości plastycznej. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego ZPAP. Zainicjował cykl wystaw Piórkiem i pędzlem po Rzeszowie, oraz Międzynarodowy Plener Malarsko-rzeźbiarski "Rakszawa" i "Orzechówka". W 2006 roku brał udział w polsko-francuskim projekcie "Piękno natury" w Les Arcys, Volgre (Francja). Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki za 1996/97 rok, a w 2002 był artystą rezydentem w Klagenfurcie (Austria) na zaproszenie Burmistrza tego miasta; corocznie zapraszany jest na plenery malarskie. Na co dzień maluje w swojej pracowni w Rzeszowie oraz prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Europie i Ameryce Północnej. Regularnie przekazuje swoje prace na aukcje charytatywne.

 

PATRYCJA LONGAWA Urodziła się w 1988 roku w Sanoku. W 2010 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku Edukacja Artystyczna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku dyplom u prof. zw. Stanisława Białogłowicza. W 2012 roku uzyskała tytuł magistra sztuki na kierunku Edukacja Artystyczna specjalizacja malarstwo w Pracowni Malarstwa u prof. Jadwigi Szmyd-Sikory. W 2013 roku ukończyła drugi fakultet z Grafiki i obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Druku Cyfrowego pod kierunkiem dr hab. Joanny Janowskiej-Augustyn na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.  Jej dyplom z grafiki warsztatowej nominowany był do Nagrody im. Jerzego Panka za najlepszy dyplom artystyczny Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2013 roku. Zajmuje się ilustracją, grafiką, plakatem i rysunkiem satyrycznym. Swoje prace prezentowała na 150 wystawach krajowych i zagranicznych m.in. w: Sanoku, Gliwicach, Wejherowie, Gdańsku, Rzeszowie, Toruniu, Krośnie, Cieszynie, Żyrardowie, Warszawie, Częstochowie, Bielsku-Białej, Łodzi, Płocku, Radomiu, Wrocławiu oraz Ukrainie, Brazylii, Peru, Iranie, Turcji, Ekwadorze, Niemczech, Meksyku, Rosji, Rumunii, USA, Belgii, Liechtensteinie, Bułgarii, Chinach, Francji, Słowacji, Boliwii, Makau, Japonii, Wenezueli, Grecji i na Węgrzech. Od 2017 roku jest członkiem Rzeszowskiego ZPAP oraz międzynarodowej organizacji projektowania graficznego UDA Annual International Design .

 

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Jana III Sobieskiego 18
Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa