Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-08-01 - 2019-09-01

Wystawy w rzeszowskim BWA

Do 1.09.2019

Wystawy Sławomir Lewczuk - „DRUGA STONA” – MALARSTWO,

Karol Karwowski, Roman Borawski, Przemysław Karwowski - "CHÁOS,  KÓSMOS, LABÝRINTHOS KONTYNUACJE”

 

Sławomir Lewczuk

Urodzony w listopadzie 1938 w Czerkasach Wołyńskich. Studia na wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, oraz malarstwo w pracowni Emila Krchy na Krakowskim ASP.

Udział w 11 wystawach międzynarodowych, kilkudziesięciu wystawach zbiorowych za granicą, 45 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Ponad 20 nagród w wystawach
i imprezach plastycznych. Udział w ok.150 wystawach krajowych i środowiskowych.
W roku 1973, nominowany do głównej nagrody spotkań krakowskich. W latach 2006, 2009 i 2018 nominowany do nagrody im. Witolda Wojtkiewicza.

 

Karol Karwowski, Roman Borawski, Przemysław Karwowski - "CHÁOS,  KÓSMOS, LABÝRINTHOS  KONTYNUACJE"

 

Karol Karwowski  Studia: UMCS. Dyplom z malarstwa w 1979 r. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Twórczość w zakresie rysunku, malarstwa, oraz malarstwa monumentalnego i aranżacji wnętrz. Zorganizował 27 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Uczestniczył w ponad 50 wystawach zbiorowych. Współzałożyciel i w latach 2000 – 2015 dyrektor Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania. W roku 2014 z okazji Jubileuszu 35-lecia pracy twórczej otrzymał Nagrodę Kulturalną Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Lublina. Prace malarskie w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą oraz w zbiorach publicznych.

 

Przemysław Karwowski  Urodzony w 1957 w Łomży. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa w 1984 roku w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego.
W okresie studiów był współzałożycielem a następnie współprowadzącym (1978 – 1981) galerię "KONT" w Lublinie. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, plakatu, scenografii teatralnej i fotografii. Od 1987 roku jest scenografem w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.
Od 1999 roku prowadzi łomżyńską Galerię Pod Arkadami. Członek ZPAP Okręgu Warszawskiego. Swoje obrazy prezentował na 30 wystawach indywidualnych.

 

Roman Borawski  Urodzony w 1960 r. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom w 1986 r. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach. Laureat nagród i wyróżnień w konkursach Najlepsze Dzieło Plastyczne Roku organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Łomży. Jest członkiem Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Prezentowana w Rzeszowskim BWA wystawa trzech malarzy pozostających w nurcie abstrakcji geometrycznej - Karola Karwowskiego, Romana Borawskiego i Przemysława Karwowskiego – stanowi, uzupełnioną o najnowsze prace malarskie, trzecią odsłonę prezentacji pod hasłem Cháos - Kósmos - Labýrinthos, która w roku 2015 gościła w przestrzeniach Mark Rothko Art Centre w Dyneburgu (Łotwa) a w 2017 r w Centrum Sztuki Współczesnej - galerii Andrzeja Strumiłły w Suwałkach.

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Jana III Sobieskiego 18
Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa