Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-07-08 - 2019-08-31

Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Pióro Pegaza 2019 – Pieśń Domowa

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ogłasza Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Pióro Pegaza 2019 – Pieśń domowa.

 

Przewodnim tematem tegorocznej – V edycji jest napisanie pieśni domowej nawiązującej do obchodów 200-setnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki oraz ustanowienia przez Senat i Sejm RP Roku Moniuszkowskiego.

W tym roku WiMBP w Rzeszowie pragnie zainspirować twórców do kreacji pieśni – gatunku literackiego poezji lirycznej - poprzez przyjrzenie się tradycji narodowej zakorzenionej w twórczości Stanisława Moniuszki.

 

W poetyckie szranki mogą stanąć zarówno doświadczeni twórcy, jak i ci, którzy do tej pory tworzyli wyłącznie „do szuflady”. Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że każdy może wziąć w nim udział. Warunkiem jest przesłanie pracy zgodnie z wymaganiami zawartymi
w Regulaminie – nigdy nie publikowanego, ani nie nagrodzonego utworu, napisanego w języku polskim. Pozostałe szczegóły, Regulamin oraz Karta Zgłoszenia są dostępne na stronie www.wimbp.rzeszow.pl. Utwory należy przesyłać do 31 sierpnia 2019 r.

 

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ul. Sokoła 13
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa