Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-05-29 20:30

Domówka u Janusza

29.05.2019 ( środa )

Godz.20.30

Domówka u Janusza

Przestrzeń RIKu znów zamieni się w taneczny parkiet, tym razem tematem przewodnim jest Pidźama Party. Wstęp na „Domówkę” jest bezpłatny. Mile widziane podczas potańcówki są  kostiumy – pidżamy, szlafroki, kapcie i wszystko, co kojarzy się ze snem.

Dla najlepiej przebranej osoby organizatorzy przewidują Order Janusza Imprezy. Za konsoletą stanie Przemek Hubert z ArtRes.

Wydarzenie ma charakter kulturalno-edukacyjny. Celem organizacji "Domówek u Janusza" jest przybliżenie specyfiki organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej.

Edward Janusz od II połowy XIX w. prowadził najlepszy zakład fotograficzny w Galicji. Uzyskał tytuł c. k. nadwornego fotografa w 1898. Był jednym z założycieli rzeszowskiego gniazda Polskiego Towarzystwa Gimnastyczne „Sokół”.

Po jego śmierci od 1914 r. zakład był prowadzony przez jego małżonkę i córki aż do 1951 r. Janusz wykonał kilkadziesiąt tysięcy negatywów i zdjęć, a na nich utrwalony Rzeszów, jakiego już nie ma - w tym ulice, domy, urzędy, obiekty wojskowe, no i przede wszystkim ludzie.

Od jego imienia wzięły nazwę typowe fotografie, zwane rzeszowskimi Januszami.

Podczas „Domówki” organizatorzy będą serwowali orzeźwiające napoje w ramach projektu Społecznej Lemoniady. To projekt, w którym to kupujący sami wyceniają produkt i płacą za niego, tyle ile jest w stanie zaoferować.

Akcja przyświeca idei eco lifstyle. Aby nabyć lemoniadę, należy przyjść ze swoim kubkiem lub zaopatrzyć się w szklany słoiczek na miejscu.

Miejsce: Rzeszowski Inkubator Kultury (ul. Jagiellońska 24)
Organizator: Rzeszowski Inkubator Kultury (ul. Jagiellońska 24)
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa