Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-05-29 18:30

Kino Konesera w Heliosie - W domu innego

Kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 zaprasza w ramach cyklu Kina Konesera w najbliższą środę 29.05.2019 o godz. 18:30 na film: W domu innego

 

Seans poprzedzi prelekcja

 

Reżyseria: James Kent

Scenariusz: Joe Shrapnel, Anna Waterhouse

Obsada: Alexander Skarsgard, Keira Knightley, Jason Clarke

 

Opis filmu:

Hamburg, drugie największe miasto w Niemczech, w 1943 roku przeżyło katastrofalne bombardowanie sił alianckich. Kiedy do miasta weszły siły brytyjskie, zastały miliony obywateli niemieckich bez dachu nad głową, jedzenia, paliwa i innych środków do życia. 
W takich okolicznościach do ruin Hamburga przybywa z Anglii Rachael Morgan, na spotkanie z mężem, brytyjskim pułkownikiem, któremu powierzono zadanie odbudowy zniszczonego miasta po zakończeniu drugiej wojny światowej.

Po przybyciu do nowego domu Rachel ze zdumieniem odkrywa, iż Lewis podjął nietypową decyzję: małżonkowie będą dzielić rezydencję z jej dawnymi właścicielami, architektem, który zaprojektował majestatyczną siedzibę, Stephanem Lubertem (Alexander Skarsgård) oraz jego zbuntowaną, nastoletnią córką, Fredą (Flora Li Thiemann). Chociaż w przestronnej rezydencji nie brakuje miejsca zarówno dla angielskiego małżeństwa, jak i niemieckich wysiedleńców, nietypowa sytuacja rodzi napięcie i dyskomfort, a Rachael czuje skrytą urazę wobec gości, uważając ich za intruzów.

W pełnej napięcia atmosferze wrogość i smutek szybko ustępują miejsca namiętności i zdradzie...

 

Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=pscG02HhxU0

Miejsce: Kino Helios ul. Powstańców Warszawy 14
Organizator: Kino Helios
Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa