Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-05-16 17:00 - 2019-06-30

Muzeum Etnograficzne - Wystawa „Słońcesław z Żołyni. Franciszek Frączek”.

16.05.2019  o godzinie 17:00, w Muzeum Etnograficznym im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie (ul. Rynek 6), odbędzie się wernisaż wystawy „Słońcesław z Żołyni. Franciszek Frączek”.

Gościem specjalnym wernisażu będzie Pan Jacek Kawałek - rzeszowski historyk sztuki, który wprowadzi zwiedzających w twórczość Franciszka Frączka.


„Biorąc pod uwagę wieloletnią współpracę Franciszka Frączka z docentem Kotulą na polu etnograficznym miejsce wystawy nie jest przypadkowe. Ekspozycja obejmuje całokształt twórczości artysty począwszy od rysunków z lat 30-tych XX wieku, związanych z przynależnością artysty do grupy artystycznej o nazwie Szczep Rogate Serce, kończywszy na późnych pracach z lat 90-tych. Prace przedstawione na wystawie pochodzą zarówno ze zbiorów prywatnych jak i państwowych. Poza rysunkiem i malarstwem przedstawiona zostanie również poboczna działalność Franciszka Frączka związana z teatrem i sztuką ceramiki, a także archiwalia (listy, dokumenty, zdjęcia) mające na celu przybliżenie zwiedzającym osobę i twórczość artysty. Wystawie towarzyszyć będzie  projekcja widowiska pt: Słońcesław z Żołyni w reżyserii Andrzeja Piecucha, inspirowanego życiem i twórczością Franciszka Frączka.” (Błażej Burkacki)

Wystawę zobaczyć będzie można również podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Rzeszowie.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie ul. Rynek 6
Organizator: Muzeum Etnograficzne
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa