Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-04-10 - 2019-04-30

„Lekcje Architektury” oraz „Dobry wieczór” – propozycje Rzeszowskiego Inkubatora Kultury

„Lekcje Architektury” oraz „Dobry wieczór” – propozycje Rzeszowskiego Inkubatora Kultury

Nie macie pomysłu na nadchodzące czwartkowy i piątkowy wieczór? Rzeszowski Inkubator Kultury w tym tygodniu przygotował dwa ciekawe wydarzenia.

W czwartek postaramy się zgłębić tajniki architektury, natomiast dzień później staniemy przed szansą zagrania w gry planszowe. To wszystko w miłej, inkubatorowej atmosferze.

W najbliższy czwartek, 11 kwietnia o 19:00 odbędzie się spotkanie dotyczące architektury. To nowy cykl w RIKu pod znaną szerzej studentom Politechniki Rzeszowskiej nazwą „F&D - film i dyskusje”.

Organizatorzy zaprezentują filmy z serii „Rzeszowskie Lekcje Architektury”, które opowiadać będą historie naszych rzeszowskich osiedli.

Obrazy podejmują próbę przybliżenia dziedzictwa modernizmu w architekturze Rzeszowa, a także dotykają istoty budownictwa mieszkaniowego w Polsce, w kontekście przeszłości i teraźniejszości.

Współorganizatorem jest Koło Architektoniczne „ZARYS” zrzeszające studentów Politechniki Rzeszowskiej. Spotkanie ma pobudzić do dyskusji i refleksji nad przestrzenią, w której żyjemy.

Natomiast weekend rozpoczniemy 12 kwietnia, w piątkowy wieczór, który RIK proponuje spędzić na potyczkach planszówkowych.

Na miłośników tego rodzaju rozrywki czekają m. in. "Bazyliszek", "Drapacze chmur" czy nawiązujące do czasów PRL - "Pan tu nie stał" i „Reglamentacja”.

W trakcie obu wydarzeń organizatorzy zachęcają do nabycia aromatycznych herbat. Przypominamy, że wydarzeniom przyświeca idea less waste oraz eco friendly, zatem osoby, które przyniosą własne kubeczki, mogą liczyć na atrakcyjne upusty.

Ponadto na miejscu, jak zawsze będzie można zaopatrzyć się w szklane kubki z logo RIK.

„Dobry wieczór” startuje o 18:00.

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny, jednak obowiązuje na nie rejestracja poprzez Facebook.

Zapraszamy do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury przy ulicy Jagiellońskiej 24.

Miejsce: Rzeszowski Inkubator Kultury (ul. Jagiellońska 24)
Organizator: Rzeszowski Inkubator Kultury (ul. Jagiellońska 24)
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa