Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-03-23 - 2019-04-05

Wystawa prac słuchaczy I edycji studiów podyplomowych Wzornictwo przemysłowe i druk 3D

Wystawa prac słuchaczy I edycji studiów podyplomowych Wzornictwo przemysłowe

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac słuchaczy I edycji studiów podyplomowych Wzornictwo przemysłowe i druk 3D w Millenium Hall od 23 marca do 5 kwietnia br.

W ramach wystawy 23 marca o 13.00 będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach „Design Thinking  w praktyce”. Warsztaty poprowadzi dr Krzysztof Groń wspólnie z firmą Sintra Consulting.

„…Obecnie jesteśmy świadkami, uczestnikami i realizatorami pomysłów, które powstają tu i teraz. Możemy z tych pomysłów korzystać i chwalić się nimi.

Projekty dzięki nowym technologiom mogą zostać w bardzo szybkim czasie wykonane. (…) Za mniej więcej dwie dekady, lub może trochę szybciej, obecny stan „twórczej, romantycznej rozrzutności” ulegnie nieodwracalnej zmianie, w którą zaangażowane zostaną superkomputery zbierające informacje m.in. nt. sukcesów i pomyłek projektowych, technicznych ludzkości.

Dążenie do maksymalizacji oszczędności materiałów, surowców i czasu doprowadzi do odsunięcia ludzi od procesów projektowych. Optymalizacje spowodują, że to, co współcześnie jest dozwolone, w przyszłości będzie niemożliwe. Jednostka nie będzie miała takich możliwości jak obecnie.
W przyszłości Człowiek prawdopodobnie zostanie praktycznie wyeliminowany z procesów projektowych.

Chcąc uniknąć pełnej eliminacji człowieka należy projektować maszyny z pełnym założeniem uzależnienia ich działania od nadrzędnej roli Człowieka.
W Rzeszowie powstało Centrum Innowacji i Designu Praktycznego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania , które jest zorientowane na człowieka jako użytkownika, ale również i projektanta i producenta. Idea ta ma swoje odniesienie do treści publikowanych przez założycieli i prekursorów Bauhausu, która łączyła pracę intelektualistów, architektów, projektantów z artystami i rzemieślnikami.

W Centrum prowadzony jest szeroko rozumiany proces projektowania, w skład którego wchodzą: design thinking, projektowanie produktu; projektowanie komunikacji; projektowanie informacji i interfejsu; projektowanie otoczenia oraz projektowanie usługi z uwzględnieniem poszczególnych etapów jej trwania.”.

dr sztuk proj. Krzysztof Groń

Miejsce: Millenium Hall
Organizator: WSIiZ
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa