Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2019-02-10 15:00

Teatr Maska - „Nina i Paul"

Teatr Maska w Rzeszowie zaprasza w niedzielę 10.02.2019 o godzinie 15.00 na sztukę w reżyserii Laury Sonik opartej na podstawie powieści Nina i Paul Thilo Reffert © 2008, Little Tiger Verlag, Gifkendorf / Niemcy

 

Autor: Thilo Reffert
Reżyseria: Laura Sonik

Premiera: 04.06.2016 r.

 

Historia pierwszej miłości, którą wam opowiemy, ma dwie wersje. Jego i jej. Wszystko zaczęło się ostatniego dnia szkoły, tuż przed rozdaniem świadectw.

Dwie osoby przeżywają coś jednocześnie, ale czy to jest to samo?  Odpowiedź może być tylko jedna: nie! Dlatego historia, którą wam opowiemy, ma dwie wersje. Niny i Paula.

Wszystko zaczęło się ostatniego dnia szkoły, tuż przed rozdaniem świadectw.  Choć Nina i Paul chodzili do jednej klasy już od dawna, właśnie ten dzień zmienił między nimi wszystko.

Okazuje się jednak, że każde z dwójki głównych bohaterów zupełnie inaczej pamięta wydarzenia, które ich połączyły. Jak było naprawdę? Czy rację ma Nina czy Paul? To nieistotne.

Ważne, że jest coś, co łączy obie opowieści – pierwsze prawdziwe uczucie, potrzeba akceptacji i strach przed ośmieszeniem…

Bohaterów przedstawienia poznajemy w momencie przemiany. W swojej drodze do dorosłości są na stacji pośredniej – w ich życiu jest jeszcze ciągle miejsce dla lalek i innych atrybutów dzieciństwa, ale jednocześnie są to przedmioty, które ukrywa się przed kolegami.

Równie ważne w ich życiu stają się pierwsze zauroczenia oraz problemy z nimi związane. Obawa przed odrzuceniem i ośmieszeniem. Euforia w obliczu akceptacji. Huśtawka emocji i nastrojów… 

Nasz spektakl jest doskonałym pretekstem do rozmowy o uczuciach.  Pokazuje także, że prawa do miłości nie nabywa się i nie traci wraz z wiekiem.

 

przekład: Lila Mrowińska-Lissewska
scenografia: Katarzyna Bublewicz
muzyka: Miłosz Markiewicz
ruch sceniczny: Magdalena Widłak

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS za pośrednictwem MERLIN VERLAG, Gifkendorf Niemcy - właściciel praw. 

Premiera: 3 czerwca 2016 Wrocław, 4 czerwca 2016 Rzeszów

obsada:
Ewa Mrówczyńska
Kamil Dobrowolski

Miejsce: Teatr Maska
Organizator: Teatr Maska
Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa