Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2018-12-07 17:00

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Wojciechem Jagielskim, które odbędzie się 7.12.2018 (piątek), godz. 17.00 w Budynku WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny

 

Wojciech Jagielski - dziennikarz, korespondent, publicysta, pisarz. Ponad 20 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, był też pracownikiem Polskiej Agencji Prasowej. 

Od 2017 r. jest członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego” , współpracuje  także z BBC i „Le Monde”. Jest specjalistą od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej i wieloletnim obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie i Czeczenii. 

Autor wielu książek reporterskich, m.in.: „Modlitwa o deszcz", „Wieże z kamienia", „Nocni wędrowcy", „Wypalanie traw", „Wszystkie wojny Lary".

Jest laureatem wielu nagród, w tym Nagrody im. ks. Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej" im. Dariusza Fikusa, PEN Clubu i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W 2014 r. został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc

 

Patroni medialni: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ul. Sokoła 13
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa