Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2018-10-10

„Do Hymnu”

Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie została zakwalifikowana, jako jedyna z rzeszowskich placówek oświatowych do ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych pn. „Do Hymnu”

Konkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA  i bierze w nim udział 300 szkół z całej Polski.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Dzieci z klas I,II, III, IV, V, VI , VII i VIII zaśpiewają trzy hymny. A będą to: "Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota” i „Boże coś Polskę”.

Przesłuchanie konkursowe przed komisją wyznaczoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się w środę, 10 października o godz. 8.30 przed rzeszowskim Ratuszem.

We wspólnym śpiewie weźmie udział aż 200 Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 - których przygotował Nauczyciel Muzyki w SP 1 -  Waldemar Wywrocki

 

Miejsce: Rynek w Rzeszowie
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 1
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa