Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2018-10-10 16:00

Debata „Promotorzy czytania"

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na debatę „Promotorzy czytania”  z  twórcami blogów literackich, która odbędzie się 10 października 2018 r. (środa) o godz. 16.00 w  budynku WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13.

 

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania „Książka w roli głównej”, z programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Debata „Promotorzy czytania” to spotkanie z blogerkami piszącymi o książkach, z udziałem publiczności, w tym bibliotekarzy o sposobach rekomendacji literatury.

 

Moderatorem spotkania będzie Anna Dziewit-Meller, pisarka i autorka strony BukBuk (http://bukbuk.pl), która planuje rozmowę m.in. o pozytywnym i negatywnym wpływie blogosfery na rynek książki, o postrzeganiu niektórych tytułów, o pieniądzach i uczciwości blogerskiej i o przyszłości blogosfery.

Do udziału w panelu dyskusyjnym zaproszenie przyjęły blogerki popularyzujące literaturę:

Ewelina Cetnarska –  polonistka, bibliotekarka, pasjonatka pisania, czytania (zachęca do czytania, szczególnie pozycji, które mają ważny przekaz), fotografowania i chodzenia po górach. Lubi ciszę, piękne widoki, ciekawych ludzi i piękną muzykę – autorka bloga „ Spacer wśród słów”( http://spacerwsrodslow.blogspot.com).

Anna Maślanka  – inżynier biomedyczny i bohemistka (nauczyła się czeskiego, żeby czytać w oryginale Hrabala). Książki i pisanie o nich to dla niej najpiękniejsza ucieczka od rzeczywistości. Swoimi wrażeniami o lekturach dzieli się na blogu „Literackie skarby świata całego” (literackie-skarby.blogspot.com).

Georgina Gryboś – elektroradiolog i jednocześnie humanistka z krwi i kości – bez książek nie oddycha, poza tym jest trochę jak z pokolenia swoich dziadków – lubi pisać, lubi listy, lubi zapach książek, rozmowy w zadymionych krakowskich knajpkach i chodzenie boso po mokrej trawie – o czym informuje swoich czytelników na blogu „Literacka Kavka” (literackakavka.pl).

Julita Pasikowska – z wykształcenia reżyser filmowy oraz fotograf, z zamiłowania oddany pasji bibliofil. Na co dzień sięga po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w jej biblioteczce miejsce szczególne, stąd pomysł na „Bajkochlonkę”( http://bajkochlonka.pl).

Marcelina Janisz – jest „pożeraczem literatury” i nieuleczalną optymistką zakochaną w poezji, rowerach i kotach. Uwielbia baśnie, komiksy, anime i nocne niebo. Gdyby mogła mieszkałaby w bibliotece, ale na razie pracuje jako bibliotekarka, a w chwilach wolnych zajmuje ją prowadzenie bloga „Książkojady” (https://ksiazkojady.blogspot.com).

 

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ul. Sokoła 13
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa