Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2018-09-22 - 2018-10-31

„Vincent w Rzeszowie”

„Vincent w Rzeszowie” to wystawa artystów współtworzących film Twój Vincent z Wrocławskiej ekipy filmu, tzw. "czarno-białych".

Na wystawie pokazano prace artystów ilustrujące techniki wykorzystane podczas tworzenia filmu „Twój Vincent”, jak również prace na podstawie których artyści zostali wybrani do projektu, wraz z komentarzami odnoszącymi się do filmu.
Prace to głównie inspiracje Van Goghiem, laserunki malowane płaską plamą z czarno-białych ujęć i prace ekspresyjne malowane szybkimi pociągnięciami pędzla, charakterystyczne dla kolorowych klatek filmowych.
W wystawie uczestniczą artyści z Polski i zagranicy. Ciekawostką jest fakt, że czworo z wystawiających prace artystów dostało się do grona wybranych dwudziestu jeden ze stu dwudziestu malarzy filmu, których prace reprezentują film na wystawie „Loving Vincent”, obecnie goszczącej w Den Bosch, rodzinnym mieście Van Gogha, która to wystawa będzie podróżować po całym świecie reklamując film.
Wystawa Loving Vincent w Het Noordbrabants Museum in Den Bosch niedaleko Eindhoven https://www.facebook.com/search/top/?q=Loving+Vincent+Exhibition

Na wystawie zaprezentujemy około 25 prac w formatach od 100x100cm do 20x20cm

Miejsce: Rzeszowski Inkubator Kultury (ul. Jagiellońska 24)
Organizator: Rzeszowski Inkubator Kultury (ul. Jagiellońska 24)
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa