Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2018-09-14 17:00

Fundacja Rzeszowska zaprasza na spotkania genealogiczne

W najbliższy piątek,  14 września  w godz. 17:00 – 18:30 w siedzibie Atelier Aparat Caffe (ul. Grunwaldzka 24, Rzeszów) obędzie się pierwsze, otwarte spotkania genealogiczne. To wydarzenie dla wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć jak pozyskiwać informacje o swoich przodkach.

To trzecia cześć projektu MIKROHISTORIE. W projekcie zaplanowano dwa takie spotkania. Pierwsze - „Jak szukać własnych korzeni?” - będzie dotyczyło metod odszukiwania informacji o przodkach. Drugie, które odbędzie się 28 września, zatytułowane „Poszukiwania przodków. Studium przypadku” to warsztaty poświęcone analizie poszukiwań konkretnych przodków osób uczestniczących w tej akcji.

Obydwa spotkania poprowadzi Marek Gieroń – kierownik Oddziału Informacji i Udostępniania Archiwum Państwowego w Rzeszowie. Udział w nich jest bezpłatny. Spotkania są otwarte – nie obowiązują zapisy. Są częścią projektu MIKTOHISTORIE realizowanego przez Fundację Rzeszowską. Partnerami MIKROHISTORII  jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Fundacja Aparat Caffe, Archiwum Państwowe w Rzeszowie i Estrada Rzeszowska. Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

O postępach projektu MIKROHISTORIE informujemy też na naszym oficjalnym fanpage’u :

facebook.com/fundacjarzeszowska

Miejsce: Atelier Aparat Caffe (ul. Grunwaldzka 24, Rzeszów)
Organizator: Atelier Aparat Caffe (ul. Grunwaldzka 24, Rzeszów)
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa