Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2018-09-09 11:00

Europejskie Dni Dziedzictwa

Musical Mamma Mia, wspólne śniadanie ze sztuką, wystawa fotografii Joanny Jęczalik, spotkanie z podróżnikiem i autorem książek podróżniczych Patrykiem Świątkiem, koncert alternatywnego zespołu Quad Squad Band oraz kino plenerowe - takie atrakcje czekają na rzeszowian 9 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Imprezy skierowane są do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje im wymiar uniwersalny.

 

W ramach tegorocznych Dni Dziedzictwa Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza na Spotkanie z Dziedzictwem, które odbędzie się 9 września, od godz. 11.00.

 

Na dobry początek dnia - Śniadanie ze sztuką - wspólne śniadanie, podczas którego będzie można skosztować regionalnych przysmaków. Już od rana w Inkubatorze będzie też funkcjonował kiermasz rękodzieła, a przez cały dzień będzie można oglądać wystawy, m.in wystawę fotografii Joanny Jęczalik “Zmrok o poranku” - serię autoportretów wykonanych na przestrzeni kilku lat.

 

Po południu w RIKu odbędzie się spotkanie autorskie z Patrykiem Świątkiem -twórcą „Ministerstwa Podróży”, autorem trzech książek oraz bloga „Paragon z podróży”. Podczas spotkania Patryk opowie o swojej najnowszej książce “Weź wyjdź”, w której zachęca do aktywnego odpoczywania przez cały rok.

 

Wieczorem koncert alternatywnego zespołu Quad Squad Band. Stylistykę zespołu można określić jako akustyczne disco/techno/swing - muzycy bazują na klasykach minionych lat, wykorzystując takie instrumenty jak saksofon, trąbka, bębny i tubę.

 

Na zakończenie dnia w RIKu odbędzie się  plenerowy pokaz filmu "Twój Vincent" - brytyjsko-polskiego, pełnometrażowego filmu animowanego techniką malarską z 2017 roku w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha.Twój Vincentotrzymał Europejską Nagrodę Filmową za film animowany, był też nominowany do Złotych Globów oraz do Oscarów.

 

O godz. 19.30 na rzeszowskim Rynku wystąpią adepci Akademii Aktorskiej Artysta, którzy zaprezentują musical Mamma Mia z muzyką kultowego zespołu Abba.

 

Mamma Mia to opowieść o miłości silniejszej od upływającego czasu, o tęsknocie do przeszłości oraz o nadziei na szczęśliwe jutro, utrzymana w klimacie ciepłych greckich wysp. Sztukę łączenia aktorstwa, wokalu i tańca, adepci Akademii Aktorskiej Artysta opanowują systematycznie na zajęciach przygotowujących do profesjonalnych występów scenicznych. Od czytania scenariusza, przez pierwsze kroki układów choreograficznych, po wysokie dźwięki utworów muzycznych – taka jest droga do realizacji, której premiera odbyła się na wyjątkowej scenie Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie w czerwcu bieżącego roku. Scenografia przywołuje nastrój śródziemnomorskich wakacji, a blisko 70 osobowa grupa młodych aktorów pozwala widzom poczuć się jak na światowych scenach musicalowych.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Szczegóły na www.estrada.rzeszow.pl

 

Koordynat GPS siedziby Organizatora: 50.0350000°N, 21.9957324°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia 1, plakat wydarzenia 2.

Grafika nadesłana przez Organizatora.

Miejsce: Rynek, Rzeszowski Inkubator Kultury
Organizator: Estrada Rzeszowska
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa