Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2018-09-12 - 2019-02-07

Wystawa „Granie nie tylko na ekranie”

Wystawa „Granie nie tylko na ekranie”

Wernisaż: 12 września 2018 godz. 11.00

Termin wystawy: 12.09.2018 – 07.02.2019

„Dzień Gier”: 29 września 10.00  18.00

 

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza na nową wystawę czasową „Granie nie tylko na ekranie”, prezentującą związane z tematyką gier eksponaty pochodzące ze zbiorów własnych, kolekcji Mariusza Kmity oraz osób prywatnych.

 

Zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć różnego rodzaju gry: planszowe, zręcznościowe, logiczne, elektroniczne, także z wizerunkami ulubionych postaci z bajek: „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Pszczółka Maja”, „Mis Uszatek:, „Koziołek Matołek”,„Wilk i Zając”, „Piaskowy Dziadek” i wielu innych.

 

Na wystawie można też spotkać stare zabawki: klocki, układanki, puzzle, karty, bierki, pchełki, kulki czy serso, a także klasy czy gumę. Dorośli będą mogli przypomnieć sobie gry, którymi bawili się w dzieciństwie i podzielić się wspomnieniami ze swoimi pociechami. Goście muzeum będą mogli przeżyć niezwykłe emocje sprawdzając swoje umiejętności, refleks i pamięć w grach dostępnych dla zwiedzających. Zwiedzający będą mogli także pograć na dużym ekranie – muzeum przygotowało specjalnie dedykowaną wystawie i projektowi „Dostępne OligofrenoDobranocki” grę, której bohaterem jest Reksio oraz inne atrakcje.

 

Wystawie towarzyszą zajęcia edukacyjne „Granie i zdolności rozwijanie” – w formie gier, zabaw i konkursów, na których uczestnicy rozwiną refleks, umiejętność logicznego myślenia, współpracy, a także poznają smak sportowej rywalizacji. 

 

Wystawa jest jednym z działań projektu „Dostępne OligofrenoDobranocki  - cykl integracyjnych warsztatów artystycznych i zajęć edukacyjnych” realizowanego przez Muzeum Dobranocek w partnerstwie z Zespołem Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie, Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Iskierka” w Kolbuszowej Dolnej, Zespołem Szkół Gospodarczych w Rzeszowie oraz Podkarpackim Stowarzyszeniem dla Aktywnych Rodzin.

 

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, galicjusz.pl, gdziecko.pl, resinet.pl


Patronat honorowy: Fundacja Reksio, Tactic, Gamekeeper.

 

Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury pn. „Kultura dostępna”, celem którego jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców  i sprzyjających integracji społecznej.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0377500°N, 22.0067600°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez Organizatora.

 

Miejsce: Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, ul. Mickiewicza 13
Organizator: Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa