Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2018-07-28 - 2018-08-18

Wakacje w Teatrze Przedmieście

Teatr Przedmieście na wakacjach wystawia swoje spektakle. U nas sezon teatralny się nie kończy! Zapraszamy na "Circus Paradise", "Teatr Cudów" i "Scenariusz"!

28 lipca godz. 20.00 "CIRCUS PARADISE" (Noc Włoska)

4 sierpnia godz. 20.00  "TEATR CUDÓW" (Noc Hiszpańska)

18 sierpnia godz. 20.00 "SCENARIUSZ" (Noc Wiedeńska)

 

Rezerwacje: tel. 667714730
Bilety: 30/20 zł

*****

"CIRCUS PARADISE"

Wychodzimy do naszej publiczności z propozycją nieoczekiwaną, inną niż dotychczas. Przekształcamy nasz teatr w budę jarmarczną, a sami stajemy się trupą wędrownych komediantów, którzy bawią i wzruszają prostymi, a czasem absurdalnymi opowieściami o życiu.

"Circus Paradise" wg "Parad" Jana Potockiego i "Dekameronu" Giovanniego Boccaccia to szalone i wesołe widowisko pełne energii i niecodziennych sytuacji. Przedstawiamy Państwu dwie parady Hrabiego Potockiego ku uciesze gawiedzi, a także dwie opowieści z rubasznych i pełnych wigoru nowel Boccaccia. Zawiłe gry miłosne, liczne żarty sceniczne, gra słów i frywolny humor commedii dell’ arte ukazują nam prawdę o nas samych, o naszych słabościach i pragnieniach. Spektakl barwny i groteskowy, czasem oniryczny, czasem przewrotny, przedstawia niewątpliwie zabawne historie ludzkich namiętności.

W tym karnawale zapraszamy na żywioł zabawy i śmiechu czystego, który tak jak wzruszenie i płacz ma magiczną moc oczyszczania. Śmiejemy się także z samych siebie wierząc że Państwo się tym śmiechem zarażą.

Występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Elżbieta Winiarska

Muzyka: Jakub Adamski, Maciej Szukała

Reżyseria: Aneta Adamska

 *****

"TEATR CUDÓW"

Do pewnego miasteczka przybywa wędrowna trupa komediantów, którzy przed miejscowymi notablami przedstawiają niesamowite dziwy i  wyczarowują niestworzone rzeczy. Ale uwaga… nikt ich nie zobaczy, jeśli „ nie pochodzi z prawego łoża i nie jest czystej krwi chrześcijaninem”!

 

Mistrz Cervantes napisał  satyrę na ówczesny hiszpański rasizm, przypominającą w zamyśle „Nagiego króla”: komedianci  wmawiają widzom, że przedstawiane przez nich „cuda” mogą zobaczyć jedynie ci, którzy nie mają żadnej domieszki „obcej” krwi, jak  u Andersena  rzekome szaty  cesarza mogli dostrzec  jedynie ludzie „mądrzy”. Mimo że minęło już ponad 400 lat od napisania tekstu jest  on aktualny do dziś i do dziś budzi śmiech, o czym na pewno będzie się można przekonać w piątkowy wieczór.

Reżyseria: Aneta Adamska

Muzyka: Jakub Adamski

Występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

*****

"SCENARIUSZ"

„Scenariusz” autorstwa zakopiańskiego artysty- plastyka, dramaturga Piotra Biesa to słodko - gorzka opowieść o odwiecznej grze, jaka rozgrywa się pomiędzy dobrem a złem. Po wielkiej zagładzie ludzkości dwie zagadkowe „postaci” spotykają się, aby na nowo zbudować swój świat, napisać nowy scenariusz. Na różne sposoby rozważają alternatywną wersję Stworzenia snując domysły co by było, gdyby to nie Ewa, a Adam zerwał rajskie jabłko.

Inteligentne i dowcipne dialogi przenikają się z zaskakująco trafnymi refleksjami na temat niezgłębionej natury człowieka. Sztuka stawia niewygodne pytania, burzy spokój powodując zamęt w naszym uporządkowanym świecie. Z pozoru niewinna miniatura sceniczna staje się na naszych oczach współczesnym moralitetem, ale może też być opowieścią o walce toczącej się w nas samych.

Publiczność zostaje niejako zaproszona na scenę, aby uczestniczyć w przewrotnym pojedynku, jaki toczy się w teatralnej przestrzeni. Widz staje się uczestnikiem gry, przy czym nie ma pojęcia, w którym kierunku się ona potoczy. Szybko jednak okazuje się, że dowcipny, inteligentny dialog, zmusza nas do szukania odpowiedzi w nas samych.

Autor: Piotr Bies

Reżyseria: Aneta Adamska

Występują: Paweł Sroka, Maciej Szukała

Muzyka: Jakub Adamski

Miejsce: Teatr Przedmieście, ul Reformacka 4
Organizator: Teatr Przedmieście
Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa