Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2018-07-02 - 2018-08-31

Przygody Młodego Rzeszowiaka

Stowarzyszenie PSAR przygotowuje kolejną książkę edukacyjną dla dzieci o przygodach młodego rzeszowiaka, który wehikułem czasu przemierza i poznaje historię naszego miasta. 

 

Książeczki będą dostępne nieodpłatnie i przekazywane rzeszowskim rodzinom i szkołom od września 2018 r.

 

W 2017 roku 10-letni Maciek przypadkowo odkrył skonstruowany w  Rzeszowie wehikuł czasu i udał się do 1937 r. Powrót do współczesności nie był łatwy.

Maciek i jego kuzynka Basia przeżyli wiele przygód zanim wrócili do swoich czasów, a przy okazji zobaczyli, jak zmieniało się ich miasto od momentu, gdy powstał Centralny Okręg Przemysłowy. 

Zostało to opisane w książeczce „Lot z przeszłości" oraz nagrane i wyemitowane w postaci 2-częściowego słuchowiska przez Polskie Radio Rzeszów.

 

Teraz, w kolejnej książce z serii, nasi bohaterowie udają się w kolejną podróż. Cel: początek XX wieku. Zadanie: Odnaleźć członka zespołu badawczego, który postanowił działać tylko na własną korzyść.

Czy uda się go odnaleźć zanim narobi w przeszłości jakichś nieodwracalnych szkód?


Tłem dla przygód Maćka i Basi w tej części jest Rzeszów w ostatnich latach życia pod zaborami.

Młodzi podróżnicy zobaczą, jak wyglądała walka o wolność i spotkają kilka osób, które walnie się do jej odzyskania przyczyniły. Oto publikacja, która opowiada ciekawą historię o chłopcu, żeby ciekawie opowiedzieć o historii Rzeszowa.

 

Fragment książki:

Maciek Kamiński podróżował już w czasie. Wiele widział. Teraz jednak stoi zadziwiony. Ci chłopcy, ledwie parę lat starsi od niego, wykonują musztrę jak doświadczeni żołnierze.

Bagnety wirują równo i szybko. Ton nadaje wysoki chłopak, którego koledzy nazywają Lisem. Obok stoi austriacki oficer i podejrzliwie im się przygląda.

Gdzie ci młodzi Polacy się tego nauczyli? Po co im te umiejętności? Chyba nie planują czegoś niecnego przeciw cesarskiej władzy?

Maciek mógłby tak stać i patrzeć jeszcze długo, ale wie, że nie ma czasu. Renegat z XXI wieku próbuje narobić kłopotów w przeszłości. Trzeba go znaleźć i powstrzymać.

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa