Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2018-01-19 19:00

Wernisaż wystawy zbiorowej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Galeria Jednego Zdjęcia”

Zapraszamy serdecznie 19 stycznia na godzinę 19:00 do Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. J. Matejki 10 w Rzeszowie, na wernisaż wystawy zbiorowej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Galeria Jednego Zdjęcia”.

Wystawa ta jest podsumowaniem 25 comiesięcznych, wewnętrznych konfrontacji fotograficznych Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, z których wybrane, spośród anonimowo zaprezentowanych zdjęć, przez każdorazowo innego utytułowanego fotografa bądź malarza spoza stowarzyszenia, było prezentowane w kawiarni Powoli Cafe na ul. Mickiewicza 4 w Rzeszowie oraz w witrynie Galerii Nierzeczywistej na ul. J. Matejki 10.

 

Zdjęcia oceniali i wybierali: Mariusz Forecki, Marcin Głuszek, Tomasz Sobczak, Andrzej Rutyna, Tadeusz Piotr Prociak, Michał Stańczyk, Bartłomiej Busz, Tomasz Lazar, Andrzej Baturo, Paweł Adamiec, Łukasz Kamiński, Cezary Łutowicz, Tadeusz Późniak, Andrzej Łada, Beata Podwysocka, Irena Gałuszka, Bogdan Szczupaj, Aleksander Prugar, Magdalena Wdowicz Wierzbowska, Jerzy Bednarski, Ireneusz Misiak, Barbara Bokota Tomala, Dmytro Petryna, Michał Drozd i Maciej Majewski.

 

KONFRONTACJA INSPIRACJA RYWALIZACJA

 

Geneza powstania konkursu cyklicznego, błyskawicznego – rozstrzyganego co miesiąc i stąd też zwanego Miesięcznikami oraz wewnętrznego – mogą w nim brać udział tylko członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego sięga czasów początków stowarzyszenia. Jego głównym zadaniem była konfrontacja

w gronie RSF dorobku związanego z nim osób oraz inspiracja do nieustannej pracy i fotografowania. Konkurs dotyczy fotografii, które powstały w mijającym miesiącu. Jest więc formą „monitorowania” fotograficznego postępu członków RSF – czywiście tych, którzy chcą brać w nim udział i w danym miesiącu przysłali swoje fotografie do oceny. Rozwój wszelkich talentów, w tym również fotograficznych bazuje na wolności.

 

Na początku konkursu prace ocenialiśmy w tajnym głosowaniu, na spotkaniu podczas którego omawialiśmy przesłane prace. Po pewnym czasie dorośliśmy do tego, by o ocenę naszych fotografii poprosić tych, którzy są dla nas autorytetami w dziedzinie fotografii. Dzięki tej ocenie zyskujemy obiektywną informację o poziomie i jakości naszej fotografii.

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0380000°N, 22.0033435°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez Organizatora.

Miejsce: Galeria Nierzeczywista RSF, ul. Matejki 10
Organizator: Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa