Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2017-12-07 - 2018-01-14

Wystawy w rzeszowskim BWA

Wystawy w rzeszowskim BWA „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba roku 2016/2017 – Akt

Wystawa fotografii Tomasza  Komorowskiego

 

Konkurs plastyczny adresowany do profesjonalnych artystów sztuk wizualnych. Jego rangę docenili Marszałek Województwa Podkarpackiego i Prezydent Miasta Rzeszowa obejmując nad tym konkursem Honorowy Patronat.

Na konkurs wpłynęło 121 prac 53 autorów.

Jury konkursu wybrało laureatów:  I Nagrody ufundowanej przez Marszałka Województwa Podkarpackiego - Rafała Pacześniaka z Rzeszowa,  II Nagrody Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie – Agnieszkę Włodarczyk – Rułka , III Nagrody – Zakup pracy do zbiorów BWA Stanisława Świecę. Wyróżnienia Honorowe otrzymali Barbara Hubert, Anna Kałamarz – Kucz i Marta Wakuła – Mac.

Nowum w konkursie było zaproponowanie przez Organizatora tematu, którym jest Akt.

Jak współcześnie podeszli do niego artyści będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej.

 

W tym samym czasie trwać będzie wystawa  fotografii Tomasza  Komorowskiego z Łodzi.

Tomasz Komorowski, ur. 1961 w Łodzi.  Studia magisterskie w PWSFTviT w Łodzi, tam również obronił doktorat i pracę habilitacyjną z fotografii. Obecnie jest wykładowcą PWSFTviT na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Obecnie prodziekan Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej w macierzystej uczelni. Oprócz fotografii artystycznej zajmuje się również dokumentacją fotograficzną, fotografią portretową, reklamową oraz reportażem. Ma na koncie dużą ilość wystaw indywidualnych, udział

w wielu wystawach i wystąpieniach zbiorowych. Inicjator i kurator wielu wystaw studentów Kierunku Fotografii PWSFTviT: Disseldorf, Kopenhaga, Bonn, Hillerod. 

Członek kilku stowarzyszeń twórczych: Stowarzyszenie Sztuka i Dokumentacja, Stowarzyszenie Artystów Świętego Jerzego,  Stowarzyszenia Ars Visa.

 

Najistotniejsze w sztuce fotografii dla Komorowskiego jest pokonywanie myślenia

o fotografii jako o medium przedstawiającym, mimetycznym.  Narzędzie rejestrujące, jakim jest aparat fotograficzny jest dla niego jednocześnie narzędziem kreacyjnym.  Artysta nieustannie podejmujący w swoich pracach problem zmieniającego się w nadzwyczaj szybkim tempie medium fotografii.

 

Wystawy czynne codziennie oprócz poniedziałków w godzinach 10.00 – 17.00

W każdą niedzielę wstęp wolny. Wystawy czynne do 14.01.2018

Miejsce: Biuro Wystwa Artystycznych, Dom Sztuki w Rzeszowie, ul.Jana III Sobieskiego 18
Organizator: Biuro Wystwa Artystycznych
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa