Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2017-10-22 19:00

Teatr Przedmieście - "Podróż"

Teatr Przedmieście w Rzeszowie zaprasza w niedzielę 22.10.2017 o godzinie 19.00 na niezwykły spektakl - "Podróż"

Scenariusz  spektaklu „Podróż” został napisany według fragmentów wielkiej trzytomowej powieści Tomasza Manna „Józef i jego bracia”.  
Prace nad książką  autor poprzedził gruntownymi, wieloletnimi  studiami z zakresu historii starożytnej, archeologii, mitologii różnych kultur i religioznawstwa.
Punktem wyjścia powieści jest  fragment biblijnej Księgi Rodzaju, choć Mann przy jej pisaniu korzystał także z apokryfów, interpretacji gnostyckich, a nawet teozoficznych.

Historia biblijna  Józefa  i jego braci ożywa stając się legendą innego niż dotąd rodzaju. Józef, syn patriarchy Jakuba,  bezwarunkowo oddany i  ufający  Bogu pozwala mu się wieść przed najtrudniejsze okoliczności  swojego  życia.

Z jednakową wiarą i ufnością znosi wszystkie cierpienia: haniebną sprzedaż i późniejszą niewolę, jak również przyjmuje  zaszczyty związane z pełnieniem funkcji namiestnika na dworze faraona.

Spektakl jest  kameralną opowieścią  o odkrywaniu własnego powołania, o podróży w głąb siebie, o zagubionej gdzieś bliskiej relacji z Bogiem.

Chcemy zaprosić wszystkich widzów na artystyczną ucztę, podczas której opowiemy niezwykłe losy Józefa... losy każdego z nas.

Tekst: Tomasz Mann, na podstawie  powieści „Józef i jego bracia”
Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska
Scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka
Muzyka, śpiew: Monika Adamiec
Występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Monika Adamiec, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Nagrody:

Złoty  Róg  Myśliwski  Króla Jana (Grand Prix) na 38. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju (2017)
Nagroda dla Najlepszego Reżysera (Jury Profesjonalne) na XVIII Festiwalu Teatrów Niezależnych „Garderoba” w Warszawie (2017)
Nagroda dla Najlepszego Reżysera (Loża Teatrów Białołęckich) na XVIII Festiwalu Teatrów Niezależnych „Garderoba” w Warszawie (2017)
Nagroda na  XLIII Tyskich Spotkaniach Teatralnych (2016)
Wyróżnienie za kreacje zbiorową na 19. Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku (2017)
Najlepsze przedstawienie offowe  - nominacja Łukasza Drewniaka  (plebiscyt  miesięcznika „Teatr” - Najlepszy, najlepsza, najlepsi  w sezonie 2015/2016)
Spektakl był prezentowany również na festiwalach międzynarodowych: 51. Akademicky Presov na Słowacji i Karpaty Fest w Mukaczewie na Ukrainie.

Rezerwacje: tel. 667 714 730
Bilety: 30/20 zł

Miejsce: Teatr Przedmieście, ul Reformacka 4
Organizator: Teatr Przedmieście
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa