Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2017-06-22 - 2017-06-25

Dobranocki ze wschodu

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie bierze udział w Europejskim Stadionie Kultury - Wschodzie Kultury. 

W czasie festiwalu Muzeum Dobranocek będzie czynne w godzinach:

22-23 czerwca: 9.00-19.00

24-25 czerwca: 10.00-19.00

W siedzibie muzeum oprócz ekspozycji stałej będzie można obejrzeć wystawę czasową „Colargol to właśnie ja” – prezentującą pamiątki z realizacji serialu o przygodach słynnego misia, który w tym roku obchodzi swoje 50 urodziny.

Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Dobranocek, Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz z kolekcji twórcy serialu Tadeusza Wilkosza. 

22 czerwca (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na otwarcie wystawy plakatów „Wilk i Zając”. Jest to niezwykła kolekcja pochodząca zza wschodniej granicy, którą muzeum pozyskało do zbiorów.

W czasie festiwalu w sali projekcyjnej Muzeum Dobranocek w godzinach pracy instytucji odbędzie się maraton filmowy „Wilk i Zając, Kiwaczek i inni”, którego głównymi bohaterami będą kultowe postaci z animacji radzieckich.

W programie: 16 odcinków serialu „Wilk i Zając” zrealizowanych w latach 1969-1989, „Krokodyl Giena” (1969) „Kiwaczek” (1971) „Szapoklak” (1974) oraz 3 odcinki z serii „Powrót marnotrawnej papugi” z lat 1984-1988.  

W piątek 23 czerwca w godz. 17.00-19.00 odbędą się projekcje animacji z 5 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2017, a także spotkanie z pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu Piotrem Kardasem.

Będzie można zobaczyć najlepsze filmy, które zdobyły Złote Tobołki Koziołka Matołka oraz wyróżnienia.

W Klubie Festiwalowym na rzeszowskich Bulwarach będzie można obejrzeć wystawę plenerową „Dobranocki ze Wschodu - Śladami Wilka i Zająca” – przedstawiającą popularnych bohaterów animacji i ich twórców.

22 czerwca o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie ze studentami z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, którzy przeprowadzą multimedialną prezentację o zwyczajach i kulturze ukraińskiej oraz opowiedzą o swoich dobranockach z dzieciństwa.

Na koniec spotkania uczestnicy będą mogli spróbować specjału kuchni regionalnej. Organizatorami spotkania są: Muzeum Dobranocek oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Rzeszowie.

23 czerwca o godz.10.00 najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych „Zrób sobie bohatera” - tworzenia masek  bajkowych postaci: Wilka, Zająca, Kiwaczka i Krokodyla Gieny, a także sprawdzić swoją wiedzę w dobranockowym quizie.

Miejsce: Muzeum Dobranocek ze Zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie
Organizator: Muzeum Dobranocek
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa