Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2015-11-24 - 2015-12-08

Wystawa rysunku prof. Marleny Makiel-Hędrzak - „Ubi sunt”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę rysunku prof. Marleny Makiel-Hędrzak „Ubi sunt”.

Ekspozycję można zwiedzać od 24 listopada do 8 grudnia 2015 r. w Wypożyczalni Muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2, w godzinach otwarcia biblioteki. Wstęp wolny.

 

Marlena Makiel-Hędrzak – ur. w 1968 r. w Krośnie. Absolwentka PLSP w Miejscu Piastowym. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego w 1995 r.

Od roku 1996 pracuje w Zakładzie Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Działalność artystyczna w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki.

Prezentowała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą.

Uczestniczka plenerów i sympozjów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Autorka tomu poezji „Linia” (Kraków 2000) i wielu tekstów o sztuce, publikowanych w katalogach wystaw i pismach naukowych. Laureatka kilkunastu nagród i wyróżnień za twórczość plastyczną i literacką.

 

Wybrane wystawy indywidualne: „Peryferie Czasu”, Biblioteka Muzyczna, Rzeszów (1999); „W atelier czasu”, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie; „Alegorie światła”, Muzeum Historyczne w Sanoku (2001); „Wokół człowieka”, Muzeum Historyczne Pałac w Dukli (2002); „Patrzenie”, Dwór Karwacjanów, Gorlice (2003); „Figury czasu, atrybuty pamięci”, Galeria Bałucka, Łódź (2004); „Rysunek”, Galeria Zamkowa w Przemyślu (2005); „Poza błękitem”, Miejska Galeria Sztuki, Zakopane; Śródmiejski Ośrodek Kultury, Kraków (2007); „Dotyk światła”, Miejski Dom Kultury, Jasło (2008); Rysunek, BWA Sandomierz (2009); „Rysunek”, Galeria ZPAP w Opolu (2010); „Zwierciadło człowieka”, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (2011), „Cienie”, Biblioteka im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku (2012), „Rysunek i malarstwo”, Opactwo Benedyktynów, Jarosław (2013); „Ślad”, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie (2014).

 

Barbara Balicka

 

Koordynat GPS siedziby Organizatora: 50.0391600°N, 22.0000027°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez Organizatora.

 

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna w Rzeszowie, Wypożyczalnia Muzyczna, ul.Żeromskiego 2
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa