Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2015-07-06 19:00

Kino Konesera w Heliosie - "Rozumiemy się bez słów"

Kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 zaprasza w najbliższy poniedziałek (6.07.) o godz. 19:00 w ramach cyklu Kina Konesera na film: "Rozumiemy się bez słów"

 

Seans poprzedzi prelekcja

 

Opis filmu:

Państwo Bélier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący.

Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności.

Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu.

Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już „ten” chłopak.

Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu.

Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?

 

Zwiastun filmu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=kSR9PdIRxlo

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0192300°N, 21.9904500°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez Organizatora

Miejsce: Kino Helios ul. Powstańców Warszawy 14
Organizator: Kino Helios
Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa