Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2017.10.12

Wystawy w rzeszowskim BWA

Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza 5.10.2017 na otwarcie dwóch wystaw: "Album Rodzinny"- wystawa z okazji 90. rocznicy urodzin Renaty Niemirskiej - Pisarek oraz Witolda i Piotra Adamczyków pt. „Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa"


Album Rodzinny - to tytuł nowej wystawy, której otwarcie odbędzie się 5 października 2017 roku w rzeszowskim BWA.

Wystawa jest zorganizowana z okazji jubileuszu 90. Urodzin Renaty Niemirskiej - Pisarek.

Synowie, synowa i wnuczka podtrzymali tradycje rodzinne zostając profesjonalnymi twórcami.

 

W tym samym czasie w dolnej sali wystawowej BWA wystawa rodzeństwa Witolda i Piotra Adamczyków pt. „Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa”
Przedsięwzięciem będzie prezentacja prac malarskich, plastycznych, już powstałych i powstających:        

-moich (malowanych osobno tj. w swojej pracowni w Rawiczu swoimi materiałami, narzędziami, na swoich krosnach malarskich),

-brata (w swojej pracowni w Nowej Dębie, swoimi materiałami i narzędziami, na swoich krosnach malarskich) -i naszych zarówno do koncepcji moich (malowanych razem i osobno  w jednej pracowni, tymi samymi materiałami - pędzle, wałki,  farby  o tej samej konsystencji, na wspólnych i tych samych krosnach malarskich) jak i do koncepcji brata (malowanych razem w pracowni brata jak i  osobno w swoich pracowniach z użyciem różnych narzędzi i materiałów).

/cytat Witolda Adamczyka/


Witold Adamczyk 

Urodzony w 1966 roku w Nowej Dębie. W latach 1987-1992 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, na kierunku Wychowania Plastycznego. Dyplom w 1992 roku  w Pracowni Malarstwa prof. J. Bigoszewskiego.

Doktorat w 2013 roku w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej- sztuki piękne Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pod kierunkiem prof. 
A. Leśnika. Obecnie, mieszka, pracuje i tworzy w Rawiczu.


Piotr Adamczyk
Urodzony w 1966 r. w Nowej Dębie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Edukacji Wizualnej w Łodzi. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Romy Hałat.

Uprawia malarstwo nieprzedstawiające oraz realizm. Współpracował wieloletnio z gazetami wykonując dla nich karykatury np. z Przeglądem Kolbuszowskim i Nowinami.

Wystawy czynne do 5. 11. 2017 r. codziennie oprócz poniedziałków  10.00- 17.00
Niedziele – Wstęp wolny

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa