Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2024.05.22

Wschód Kultury: Europejski Stadion Kultury 2024

Wschód Kultury

Europejski Stadion Kultury

21 – 23 czerwca 2024 roku

Rzeszów

 

 

Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury na stałe wpisał się w kalendarz imprez miejskich. To największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych interdyscyplinarnych festiwali w Polsce, który od początku swojego istnienia zapewnia uczestnikom intensywną dawkę doznań artystycznych.

Od 2013 roku Europejski Stadion Kultury (ESK) odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury, gromadząc artystyczne społeczności miast Polski Wschodniej (Lublin, Białystok) oraz artystów z państw Partnerstwa Wschodniego, takich jak Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina.

 

14. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2024 roku!

W tym roku stawiamy na:

- współpracę międzynarodową

- nowoczesne koncepcje

- artystyczne odkrycia

 

Motywem przewodnim ESK 2024 jest „move to change”.

 

Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury wyróżnia się swoim interdyscyplinarnym charakterem, łącząc w sobie różnorodne gatunki muzyczne, teatralne, fotograficzne, taneczne i wizualne. Każda edycja festiwalu składa się z Koncertu Głównego, który obejmuje Koncert Otwarcia i Koncert Kolektywów oraz projektów artystycznych rozgrywających się w przestrzeni miejskiej.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

W tym roku ze względu awans reprezentacji Polski do EURO 2024 organizujemy Strefę Kibica, czym wracamy do korzeni festiwalu, którego idea narodziła się w 2011 roku, jako polsko-ukraińskiego projektu kulturalnego, towarzyszącego przygotowaniom do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

 

-----------------------------------

Kathia otworzy Koncert Główny festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024 w Rzeszowie ❗

👉 21.06, godz. 20.00
📌 Park Sybiraków, Rzeszów


𝗞𝗔𝗧𝗛𝗜𝗔 - utalentowana artystka młodego pokolenia, której zdjęcie zawisło jesienią na Times Square w Nowym Yorku! Ma dopiero 21 lat, ale z muzyką związana jest od dzieciństwa. Komponuje, pisze własne teksty, produkuje swoje utwory i reżyseruje do nich klipy. Jej muzyka jest skupiona, kameralna, z wyrazistym, niekiedy mrocznym nastrojem. Kathia zwykle akompaniuje sobie na fortepianie lub gitarze, wzbogacając proste kompozycje o bogatą przestrzeń elektroniczną. 🎧🎤

💿 Artystka zadebiutowała w 2019 roku EPKĄ “Town” w estetyce z pogranicza soul’u, która szybko stała się płytą tygodnia portalu Onet. Jesienią 2023 skończyła pracę nad pierwszym albumem “przestrzeń”, a w styczniu 2024 została nominowana do nagrody „Bestsellery Empiku” w kategorii Odkrycie. 🎹🎶

➡️ Jej twórczość została doceniona przez Spotify - listopadzie Kathia została ambasadorką programu Spotify Equal, programu promującego równość w branży muzycznej.

 

--------------------------------------------------------

 

Kształty, kolory, taniec i muzyka -tak w dużym skrócie można opisać projekt Cykl obrazów choreograficznych "TRIGGERS" | Europejski Stadion Kultury 2024

👉 Projekt jest nowoczesną formą sztuki łączącą visual art ze sztuką nowej choreografii i eksperymentalną sensoryczną przestrzenią dźwiękową.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie 𝗜𝗻𝘁𝗲𝗿𝗱𝘆𝘀𝗰𝘆𝗽𝗹𝗶𝗻𝗮𝗿𝗻𝗮 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗗𝗼𝘀́𝘄𝗶𝗮𝗱𝗰𝘇𝗮𝗻𝗶𝗮 „𝗙𝗔𝗥𝗕𝗔/𝗦𝗞𝗢́𝗥𝗔/𝗦𝗭𝗨𝗠”, czyli specjalnie przygotowana strefa doświadczania kolorów.

Jedno jest pewne! Nie możecie tego przegapić!

📍 Rzeszowskie Piwnice

Szczegóły w wydarzeniu ➡️ https://www.facebook.com/events/948140476928935/

 

--------------------------------------------------------

 

W niedzielne popołudnie uczestnicy festiwalu Europejski Stadion Kultury zostaną zabrani w podróż po Bałkanach. Ten muzyczny trip dokona się dzięki koncertowi 𝗕𝗮𝗹𝗸𝗮𝗻 𝗙𝗲𝘃𝗲𝗿 Sokół Orchestry!
Bałkańskie szaleństwo to ich specjalność, w ten sposób dali się poznać szerszej publiczności i nadal kultywują tę tradycję, ciągle poszerzając swój repertuar.

Sokół Orchestra łączy szaloną zabawę z wirtuozerią oraz tradycję z nowoczesnością❗Nie możecie tego przegapić.

Kiedy: 23 czerwca
Gdzie: Skwer Kultury na rzeszowskim Rynku
O której: 16:00

Szczegóły - https://www.facebook.com/events/454668063639777/

 

--------------------------------------------------------

 

✨Ogłaszamy pierwsze gwiazdy Koncertu Kolektywów!✨

Już 21 czerwca podczas Koncertu Głównego festiwalu Europejski Stadion Kultury 2024 wystąpią: 𝗟.𝗨.𝗖 & 𝗥𝗘𝗕𝗘𝗟 𝗕𝗔𝗕𝗘𝗟 𝗘𝗡𝗦𝗘𝗠𝗕𝗟𝗘 / 𝗔𝗡𝗧𝗬𝗧𝗜𝗟𝗔

GDZIE: Park Sybiraków, Rzeszów
KIEDY: 21/06/2024
O KTÓREJ: 20:00!

🔸 Łukasz L.U.C Rostkowski – nagradzany kompozytor, producent muzyczny, art director spektakli multimedialnych, widowisk, seriali i filmów w Polsce oraz za granicą. Autor tekstów i raper. Promotor kultury brassowej w kraju i na świecie. Człowiek o wielu talentach. Razem z Adamem Lepką – dydaktykiem akademickim oraz aranżerem stworzył REBEL BABEL, czyli eksperymentalny i innowacyjny zespół, który angażuje i zaprasza do współpracy muzyków z różnych sfer społecznych i miast. Składający się z profesjonalistów kolektyw podróżuje po świecie, organizując surrealistyczne występy oraz mikro- i makrokoncerty, tworząc przy tym nowe oddziały w kolejnych zakątkach globu.


🔸 REBEL BABEL ENSEMBLE - to liczący już 12.000 muzyków, międzynarodowy, nieograniczony Big Band, koncertujący na całym świecie, zapraszający artystów z lokalnych orkiestr i big bandów!

Antytila / Антитіла - jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie zespołów rockowych Ukrainy. Ich kariera nabrała rozpędu w 2007, kiedy wzięli udział w ukraińskim programie muzycznym “Chance”.

Serhij Wusyk, klawiszowiec i aranżer zespołu, został autorem ścieżki dźwiękowej do wspólnego ukraińsko-nigeryjskiego filmu „Światło jak piórko”. Film miał swoją premierę w 2012 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes. 🎹

Na swoim koncie mają piosenkę 2step z Edem Sheeranem, którą na ten moment na YouTubie widziało 19 milionów osób.

--------------------------------------------------------

 

Estrada Rzeszowska ogłasza kolejne gwiazdy Koncertu Kolektywów festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024.

KONCERT GŁÓWNY: Kolektywy

𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗠𝗮𝗸𝗼𝘄𝗶𝗲𝗰𝗸𝗶 & 𝗟𝘂𝗯𝗼𝗺𝘆𝗿 𝗠𝗲𝗹𝗻𝘆𝗸

Park Sybiraków, Rzeszów

21.06, godz. 20:00

Tomasz Makowiecki to urodzony w Gdyni producent, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, który obecny jest na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Na swoim koncie ma pięć albumów studyjnych („Makowiecki Band”, „Piosenki na nie”, „Ostatnie wspólne zdjęcie”, „NO! NO! NO!”, „Moizm”), a także udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych we współpracy
z czołowymi artystami. Wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki w 2007 roku.

Lubomyr Melnyk to jeden z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów naszych czasów. W latach 70. opracował zupełnie nowy styl gry na fortepianie nazywany 𝗖𝗼𝗻𝘁𝗶𝗻𝘂𝗼𝘂𝘀 𝗣𝗶𝗮𝗻𝗼 𝗠𝘂𝘀𝗶𝗰, wymagający niezwykłych zdolności technicznych. Jest uznawany za najszybszego pianistę na świecie – potrafi zagrać przeciętnie 19,5 nuty na sekundę, każdą ręką. Artysta koncertuje nie tylko w Europie, ale też w Ameryce Północnej, Chinach czy Japonii. Jego album “The SONG OF GALADRIEL” został uznany przez New York STEREO REVIEW MAGAZINE, "Jednym z 10 najważniejszych albumów naszych czasów”.

----------------------------------------------------------

 

Przygotujcie się na niezapomniane muzyczne przeżycie! ☀️
23 czerwca w Fosie Zamku Lubomirskich wystąpi Aga Walczak z zespołem, czyli jedno z najciekawszych czarnych brzmień na polskim rynku muzycznym. 🎤🎶
Aga Walczak wyróżnia się głosem, warstwą liryczną, doskonałą umiejętnością pisania tekstów oraz wyjątkową urodą.
🎧 Wykonuje muzykę z gatunku rap, soul, R&B, jazz!
💿 Na swoim koncie ma dwie wydane płyty: "Biorę to na siebie" oraz "Sztuka Myśli". Aktualnie pracuje nad trzecim krążkiem, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku ❗
 
Kiedy: 23 czerwca 2024
Gdzie: Fosa Zamku Lubomirskich
O której: 19:00

--------------------------------------------------------

 

W weekend 22 i 23 czerwca Rzeszów (już po raz trzeci!) stanie się nie tylko stolicą kultury i sztuki, ale także stolicą wina 🍷
🍾 W tych dniach kilkanaście podkarpackich winnic zaprezentuje się w projekcie Wschód Wina | Europejski Stadion Kultury 2024 ❗
📍 Aleja Lubomirskich
🕛 12:00 - 21:00
--------------------------------------------------------

 

🖼️Na dzień przed rozpoczęciem festiwalu zapraszamy Was na wernisaż wyjątkowej wystawy sztuki współczesnej wykonanej na papierze. Tegoroczna edycja Międzynarodowego Forum Artystycznego "𝗻𝗮 𝗽𝗮𝗽𝗶𝗲𝗿𝘇𝗲 𝗯𝗲𝘇 𝗴𝗿𝗮𝗻𝗶𝗰…" skupia twórców z 13 krajów Inicjatywy Trójmorza. Tematem przewodnim jest „habitat”.
📃Papier, będący nieodłącznym elementem sztuki od ponad dwóch tysięcy lat, jest bohaterem tej wystawy. Jego wszechstronność i archiwalna wartość pozwalają na tworzenie różnorodnych dzieł bez potrzeby skomplikowanego warsztatu. Na wystawie zobaczymy prace 63 artystek i artystów, którzy wykorzystują papier jako główne medium swojej twórczości.
Kuratorami wystawy są Jan F. Ferenc, Sławomir Plewko oraz Robert Rabiej.
📆
Wernisaż: 20 czerwca, godz. 18:00
Oprowadzanie kuratorskie: 21 czerwca, godz. 15:00
Wystawa: 21-23 czerwca, godz. 10:00 – 17:00

--------------------------------------------------------

 

🔸Czas na stały punkt programu WK ESK, czyli 𝗘𝗟𝗘𝗖𝗧𝗥𝗢 𝗘𝗔𝗦𝗧🔸

22 czerwca (sobota) w fosie usłyszycie wyjątkowy projekt -
𝗔𝗥𝗦 𝗟𝗔𝗧𝗥𝗔𝗡𝗦 𝗢𝗿𝗰𝗵𝗲𝘀𝘁𝗿𝗮🎷

💫Koncert "Dźwięki Jedności: ARS LATRANS Orchestra z Ukrainą"
to harmonijne spotkanie dwóch kultur poprzez muzyczną współpracę. Koncert Ars Latrans z ukraińskimi artystami promuje zrozumienie, inspiruje młodych twórców i integruje środowiska artystyczne Polski i Ukrainy.

Projekt stanowi wyjątkową platformę dla międzykulturowej wymiany, kreując nowe brzmienia i podkreślając bogactwo kultury ukraińskiej i polskiej. To artystyczne połączenie inspiruje do dalszej współpracy, wzmacniając jedność poprzez sztukę.

ARS LATRANS to jedyny taki projekt muzyczny w Polsce. Zrzesza niezwykle uzdolnionych artystów, którzy wybijają się ponad wszelkie dotychczasowe ramy✨

Dotychczas występowali m.in na Męskim Graniu, Letnich Brzmieniach czy Olsztyn Green Festiwal

--------------------------------------------------------

 

21 czerwca podczas Koncertu Głównego festiwalu Europejski Stadion Kultury 2024 wystąpią: 𝗞𝗮𝘀𝗶𝗮 𝗟𝗶𝗻𝘀 & 𝗣𝗮𝗹𝗶𝗻𝗮

📌Park Sybiraków, Rzeszów
👉21.06
🕒20:00

Kasia Lins - wokalistka, pianistka, autorka tekstów i muzyki z obszaru popu alternatywnego 🎹🎶

📀 Popularność przyniosła jej pierwsza wydana w Polsce w 2018 roku płyta pt. „𝗪𝗶𝗲𝗿𝘀𝘇 𝗼𝘀𝘁𝗮𝘁𝗻𝗶”, za którą otrzymała dwie nominacje do nagrody Fryderyka w kategorii Autorka Roku i Album Roku Pop Alternatywny. W grudniu 2020 została laureatką Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego

🎹 W 2021 roku doceniono kolejną jej płytę „𝗠𝗼𝗷𝗮 𝘄𝗶𝗻𝗮” – nominacją do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny i do nagrody O!Lśnienia Onetu. Również najnowszy album artystki - „𝗢𝗺𝗲𝗻” przyniósł nominacje do Fryderyków, aż w trzech kategoriach: Album Roku Indie Pop, Artystka Roku i Teledysk Roku.

🔹 Muzykę, koncerty oraz klipy Kasi Lins charakteryzuje wyjątkowy, kinematograficzny nastrój.
_______________

𝗣𝗮𝗹𝗶𝗻𝗮 - artystka pochodzenia białoruskiego, która śpiewa w czterech językach: białoruskim, rosyjskim, ukraińskim oraz francuskim. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 2011 i od tego czasu wydała cztery albumy studyjne. W 2018 roku została finalistką programu X-Factor na Ukrainie.

Twórczość Paliny bardzo szybko zyskała duże grono słuchaczy. Jej piosenki zostały odsłuchane ponad 50 mln razy i zyskały dużą popularność na Instagramie oraz TikToku.

𝗣𝗮𝗹𝗶𝗻𝗮 tworzy muzykę będąca połączeniem popu, breakbeat’u, muzyki elektronicznej, jazzu i bluesa. 🎶🎤
_____________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury Urząd Miasta Rzeszowa, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Estrada Rzeszowska

--------------------------------------------------------

 

„𝗜𝗦𝗧𝗢𝗧𝗔 𝗭𝗺𝗶𝗮𝗻” to interdyscyplinarny projekt artystyczny, którego celem jest nawoływanie do zmiany perspektywy ▫️

Porusza problemy czysto ludzkie, takie jak brak przystosowania się jednostki czy zjawisko wykluczenia społecznego. W swym przekazie skupia się na istotach czujących spoza ludzkiego spektrum, zwraca uwagę na to, że nie jesteśmy jedyną formą życia na świecie, mobilizuje do zmiany postrzegania świata, poszerzenia naszej świadomości i empatii.

"𝗜𝗦𝗧𝗢𝗧𝗔 𝗭𝗺𝗶𝗮𝗻" składa się z licznych wydarzeń (warsztaty, street art, wystawa, VR, animacja), które rozgrywać się będą w przestrzeni Rzeszowa, w tym m.in.: w Klubie Festiwalowym, podczas trwania festiwalu, od 21 do 23 czerwca 📆

👉 Szczegóły https://www.facebook.com/share/TYQun5kA8KaNPhpQ/

--------------------------------------------------------

 

Do muzycznej sceny alternatywnej 𝗘𝗟𝗘𝗖𝗧𝗥𝗢 𝗘𝗔𝗦𝗧 dołącza zespół 𝕋𝕆ℕ𝕂𝔸 🎉

📌 fosa Zamku Lubomirskich
📆 22 czerwca (sobota)
🕛 20:00

👉 Тонка to kijowski projekt Oleny Karas i Jarosława Tatarczenki. Ich muzyka organicznie splata odważne rozwiązania dźwiękowe z głębokim wokalem i wnikliwymi tekstami.

📀 Zespół ma na swoim koncie 5 minialbumów, występy na ukraińskich festiwalach, występ jako suport brytyjskiej piosenkarki Georgia, nominację do nagród, a także udział w międzynarodowych festiwalach, w szczególności na festiwalach „Kaunas-2022” (Litwa), „Ost Anders Festival” (Niemcy), Reeperbahn Festival (Niemcy) i Art Weapon (Niemcy), Brave Factory (Ukraina) .

🔹 𝕋𝕆ℕ𝕂𝔸 otrzymała także wsparcie Fundacji Hnatyshyn i została uczestniczką galowego koncertu mającego na celu reprezentowanie kultury ukraińskiej w Kanadzie.

Instagram 📲 https://www.instagram.com/music_tonka/
YouTube 🎶 https://www.youtube.com/channel/UConAhII_lTyTXCcXGqljQyw

--------------------------------------------------------

 

Pora na nieodłączny, wyczekiwany element Festiwalu❗
Mowa oczywiście o SILENT DISCO 🎧🤩
💃 W dwa wieczory Klub Festiwalowy w zamkowej fosie zamieni się w cichą dyskotekę 🎧 Parkiet tętni, a muzyka gra w słuchawkach. To uczestnicy wybierają do jakiej muzyki chcą się bawić. Dobra impreza gwarantowana 💙😎
Z kim widzimy się na miejscu? 👋

--------------------------------------------------------

 

Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury odbędzie się w Rzeszowie po raz czternasty pod hasłem „Move to change”. Tegoroczna edycja największego na Podkarpaciu interdyscyplinarnego festiwalu kulturalnego to ponad 40 wydarzeń artystycznych, w tym Koncert Główny w Parku Sybiraków
z kolektywami gwiazd z Polski i zagranicy.

 

W ramach WK ESK 2024 odbędzie się również wydarzenie dedykowane kadrom kultury – panel dyskusyjny "MOVE TO CHANGE". Panel odbędzie się w sobotę 22 czerwca o godz. 10:30 w Kinie Zorza.

 

Hasło "MOVE TO CHANGE" to hasło przewodnie całego roku 2024 dla Rzeszowa, które określone zostało jako pierwsza determinanta procesu dochodzenia przez Miasto do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Określa politykę działania, skupiającą się na dynamicznym mobilizowaniu społeczności lokalnej, artystów i twórców do zmiany perspektyw, otwarcia się na nowe szanse i możliwości, na myślenie poza utartymi schematami.

Do udziału w debacie w charakterze prowadzących oraz panelistów zaproszono przedstawicieli miast i instytucji z branży kultury z Polski, a także artystów działający na arenie międzynarodowej. Panel będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.

 

Link do szczegółowych informacji: https://stadionkultury.pl/rejestracja/. Pod tym linkiem znajduje się również formularz rejestracji (udział w panelu jest bezpłatny).

---------------------------------------------------------

 

1️⃣2️⃣. edycja cyklu 𝗔𝗿𝘁 𝗖𝗲𝗹𝗲𝗯𝗿𝗮𝘁𝗶𝗼𝗻, nieodłącznie przypisanego do rzeszowskiej odsłony festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury, dedykowana będzie twórczości Zbigniewa Jakubka, który przez 11 lat współtworzył wydarzenie, będąc jednocześnie wybitną i zasłużoną postacią dla polskiej sceny muzycznej.
🎹 Podczas tegorocznej edycji koncertu na scenie wystąpią:
🔸 Marek Raduli Squad
🔸 Legenda polskiego jazz fusion Walk Away
🔸 Chór Gospel Instytutu Muzyki URz
🔸 Grażyna Łobaszewska
🔸 Wojciech Myrczek
❗ Informacja o wejściówkach pojawi się w przyszłym tygodniu 🙂

 

---------------------------------------------------------

 

Przedstawiamy ostatni kolektyw Koncertu Głównego festiwalu Wschód Kultury 𝗘𝘂𝗿𝗼𝗽𝗲𝗷𝘀𝗸𝗶 𝗦𝘁𝗮𝗱𝗶𝗼𝗻 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆! ✨
PAWEŁ DOMAGAŁA & GIZMO VARILLAS (Hiszpania)
📌 Park Sybiraków, Rzeszów
👉 21.06
🕒 20:00
Paweł Domagała - gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze piosenki i monologi kabaretowe, podkłada głos w filmach animowanych.
📀 Na swoim koncie ma cztery albumy studyjne – wydany w 2016 roku „Opowiem Ci o mnie”, dwa lata później - „1984”, w roku 2020 – album „Wracaj”, a w 2022 – czwarty album „Narnia”.
Pawła Domagałę możecie też kojarzyć z takich filmów jak „80 milionów”, „Planeta Singli” czy „Wkręceni”. Jego piosenka „Weź nie pytaj” ma ponad 156 mln odsłon na YouTube. 🎤🎶
______________________
Gizmo Varillas – hiszpański kompozytor i wokalista. Jego albumy: „El Dorado” (2017), „Dreaming of Better Days” (2018) oraz „Out of the Darkness” (2020) spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz z uznaniem krytyków muzycznych.
🎵 Najnowszy singiel „Desde el Otro Lado” wprowadza do twórczości Gizmo pewną świeżość, będącą odzwierciedleniem jego transformacji osobistej i zawodowej. Premiera kolejnego krążka zaplanowana jest na 2025 roku.

 

---------------------------------------------------------

 

"𝗣𝗼𝗿𝘇𝘂𝗰𝗼𝗻𝗲 𝗖𝗼́𝗿𝗸𝗶 𝗧𝘆𝗴𝗿𝘆𝘀𝗮/ 𝗔𝗯𝗮𝗻𝗱𝗼𝗻𝗲𝗱 𝗗𝗮𝘂𝗴𝗵𝘁𝗲𝗿𝘀 𝗼𝗳 𝘁𝗵𝗲 𝗧𝗶𝗴𝗲𝗿" to wystawa fotografii autorstwa Patryka Bułhaka, którą będzie można zobaczyć w GFMR Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa.
🔸 "To opowieść o Tamilkach, wojowniczkach, zarówno tych walczących na froncie, jak również poza nim – odrzuconych, zepchniętych na margines przez państwo i system. Historia kobiet, które wciąż walczą – o swoje prawo do godnego istnienia, zrozumienia i o lepsze życie dla swoich dzieci. To opowieść o kobietach naznaczonych piętnem brutalnego konfliktu, które mimo traumy zostawiono bez pomocy, które się nadal nęka, by nawet we własnym kraju nie zaznały spokoju. Wykluczonych, pomijanych, niechcianych, niewygodnych, wciąż żyjących w strachu. To historia Tygrysic – kobiet wojny, po której kurz nie opada."
---------------------------------------------------------
 
Przedstawiamy kolejny projekt festiwalu Europejski Stadion Kultury!
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji stałej i wystaw czasowych (21-23/06/2024):
✨„Muzeum Dobranocek – wspomnienia nie tylko dla dzieci”
✨„Bajkolandia z klocków LEGO®”
✨„Przygody Gąski Balbinki”
W ramach projektu odbędą się również dwa wydarzenia:
𝗗𝗢𝗕𝗥𝗔𝗡𝗢𝗖𝗞𝗔 𝗡𝗔 𝗔𝗥𝗘𝗡𝗜𝗘 i 𝗗𝗢𝗕𝗥𝗔𝗡𝗢𝗖𝗞𝗔 𝗡𝗔 𝗞𝗢𝗡𝗖𝗘𝗥𝗖𝗜𝗘 ⭐
-------------------------------------------------------
 
👉 Prezentujemy kolejny projekt, który odbędzie się w ramach festiwalu Europejski Stadion Kultury 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ ☀️
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie Smyk Arena organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury 👧👱
📍 Fontanna Multimedialna
📆 22-23 czerwca
🕚 12:00 - 18:00
Kategoria projektu - STREFA DZIECI 🫅
---------------------------------------------------------

 

𝗔𝗹𝗲 𝗖𝘆𝗿𝗸! 𝗪𝗮𝗸𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗮 𝗣𝗿𝘇𝘆𝘀𝘁𝗮𝗻́ 𝗞𝘂𝗴𝗹𝗮𝗿𝘀𝗸𝗮 🎊🤸‍♀️
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty cyrkowe dla dzieci i dorosłych w plenerze 🎉
📌 Gdzie? Fontanna Multimedialna
📆 Kiedy? 22 czerwca
🕛 O której? 14:00 - 21:00
Warsztaty poprowadzą m.in.:
✨ Agnieszka Olechowska- nauczycielka jogi, arteterapeutka, właścicielka studia JoyFlowYoga w Rzeszowie.
✨ Tymoteusz Pytko- pasjonata żonglerki i tańca z ogniem.
✨ Liliana Granicka- prawdziwa artystyczna dusza. Chce promować kuglarstwo i pokazywać ludziom, co to znaczy pasja.

 

--------------------------------------------------------

 

✨ Do składu sceny alternatywnej ELECTRO EAST dołącza Rosalie.
ROSALIE. - artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie r’n’b. 🎶
💿 Ostatni z trzech wydanych albumów (po debiutanckim “Enuff” - 2016 r. i “Flashback” z 2018 r.) - “IDeal” - pojawił się w 2020 r. Został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Najlepszy Album Roku Soul, R’n’B, Gospel. Od tego czasu artystka intensywnie koncertowała będąc w trasie i pojawiając się na największych festiwalach muzycznych w Polsce.
👉 W 2022 r. światło dzienne ujrzały znakomite cross-gatunkowe kolaboracje: “Potrzeba skał” z KRÓLEM i “4REAL”, gdzie razem ze wspomnianym artystą, Rosalie. wystąpiła w utworze Holaka.
👉 W październiku 2022 r. wydała z Tymkiem utwór “Jak ich tu pokochać”.
🎹 Poza muzyką artystka prowadziła autorską audycję w Radio 357 - “Soul rider”. W czwartkowe popołudnia prezentowała set utworów z pogranicza soulu i r’n’b.
📍 Fosa Zamku Lubomirskich
📆 22 czerwca
🕚 22:45

 

--------------------------------------------------------

Szczegóły na estrada.rzeszow.pl | stadionkultury.pl

_____________________________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Estrada Rzeszowska

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa