Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2020.08.10

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Małeckim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Małeckim – pisarzem i tłumaczem, autorem m. in. powieści „Dygot”, „Błędy”, „Rdza”, które odbędzie się 2 września 2020 r. o godzinie 18.00 na platformie ClickMeeting. Spotkanie poprowadzi Iwona Piętak.

 

Spotkanie jest bezpłatne. Aby się zarejestrować, należy wpisać się imieniem i adresem emailowym, klikając w poniższy link:

 

REJESTRACJA NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAKUBEM MAŁECKIM W WIMBP
W RZESZOWIE

 

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie w ramach projektu „Spotkajmy się online” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Jakub Małecki  – pisarz, tłumacz, z wykształcenia ekonomista. Debiutował w marcu 2007 roku opowiadaniem „Dłonie” na łamach magazynu „Science fiction, fantasy i horror”. Jest autorem opowiadań w dwóch zbiorach: „Zaksięgowani” (2009) i „Ślady” (2016), oraz dziesięciu powieści. Publikował, m.in. w „Przekroju”, „Polityce”, „Angorze”, „Newsweeku”, „Tygodniku Powszechnym”, „Miesięczniku ZNAK” i „Nowej Fantastyce”. Zajmuje się również przekładami literatury z języka angielskiego.


W swojej twórczości łączy fantastykę, groteskę, realizm magiczny z powieścią obyczajową. Jego książki sprzedają się w kilkudziesięciotysięcznych nakładach, są licznie nagradzane, tłumaczone na języki: rosyjski, fiński i niderlandzki. W 2008 roku ukazała się jego pierwsza powieść - „Błędy”. Rok później, opowiadanie „Za godzinę powinna tu być” z cyklu „Zaksięgowani”, otrzymało nominację do nagrody im. Janusza A. Zajdla. W 2011 roku został laureatem nagrody Śląkfa,
w kategorii Twórca Roku. Sławę przyniosła mu powieść „Dygot”, dzięki której nominowany był, do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej, a także nagrodzony Złotym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Za „Ślady”, otrzymał nominację do Nagrody Literackiej NIKE 2017. W tym samym roku, został laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był także nominowany do Nagrody im. Stanisława Barańczaka, plebiscytu Książka Roku 2019, organizowanego przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” oraz Odkryć EMPIKU. Jakub Małecki jest tegorocznym laureatem Stypendium im. Albrechta Lemppa. Już wkrótce, ukaże się jego kolejna powieść - „Saturnin”.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa