Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2020.07.07

WiMBP - spotkanie online z Jakubem Żulczykiem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie  zaprasza na spotkanie online z Jakubem Żulczykiem – pisarzem, felietonistą i scenarzystą, które odbędzie się 14 lipca 2020 r. o godzinie 18.00 na platformie ClickMeeting.

 

Spotkanie poprowadzi Wojciech Maryjka.

 

Spotkanie jest bezpłatne. Aby się zarejestrować, należy wpisać się imieniem i adresem e-mail, klikając w poniższy link:

 

Rejestracja na spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem w WiMBP w Rzeszowie

 

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

 

Spotkanie w ramach projekty „Spotkajmy się online” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Jakub Żulczyk – polski pisarz, scenarzysta i dziennikarz. O sobie mówi „pisarz, niezależny publicysta, felietonista, bloger, konsument śmieci i wzorowy odbiorca sztuki masowej”.

Urodził się 12 sierpnia 1983 r. w Szczytnie. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował jako publicysta m. in. z „Lampą”, „Machiną”, „Tygodnikiem Powszechnym”, prowadził stałe rubryki
w „Dzienniku”, „Elle” i „Wprost”. W TVP2 współprowadził program „Redakcja kultury” oraz „Instytut Prosto” w Radio Roxy.

Jakub Żulczyk zadebiutował w 2006 r. powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę… czyli wszystkie gry wideo są o miłości”. Do jego kolejnych powieści należą: „Radio Armageddon” (2008), „Instytut” (2010), „Zmorojewo” (2011), „Świątynia” (2011), „Ślepnąc od świateł” (2014), „Wzgórze psów” (2017), „Czarne słońce” (2019).

Laureat Nagrody Literackiej m. st. Warszawy 2018 w kategorii proza oraz Literackiej Nagrody Warmii i Mazur 2017 za „Wzgórze psów”. Nominowany do Paszportu „Polityki” w 2014 r. za „Ślepnąc od świateł”.

Jakub Żulczyk należy do pokolenia pisarzy urodzonych w latach osiemdziesiątych, obok Doroty Masłowskiej, Agnieszki Drotkiewicz czy Mirosława Nahacza w swojej twórczości uchwycą specyfikę „ducha czasów”, pokolenia młodych wrzuconych w popkulturę i przemiany społeczne.

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa