Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2019.05.15

V Rzeszowska Noc Poezji

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na V Rzeszowską Noc Poezji, która odbędzie się w piątek 17 maja 2019 roku o godz. 21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Załęże przy ul. Księdza Jana Stączka 12.

 

W programie zaprezentowane zostaną autorskie utwory poetyckie, nagrodzone i wyróżnione w tegorocznej edycji Turnieju Jednego Wiersza „Pod Majowym Księżycem”.

Organizatorzy zapraszają do głębokiej refleksji nad piękną i subtelną twórczością laureatów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Lirycznym akcentem wieczoru poetyckiego, będzie mini recital pana Alka Berkowicza – absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie, kontrabasisty Filharmonii Podkarpackiej
w  Rzeszowie, który poza uprawianiem muzyki symfonicznej i kameralnej, tworzy i wykonuje muzykę rozrywkową, śpiewając i grając na kontrabasie. Śpiewa, komponuje, pisze, aranżuje, gra też na gitarze basowej.

Jest artystą prowadzącym subtelny dialog ze słuchającymi, satyrykiem zmieniającym swój dowcipny ton w poszczególnych partiach utworów.

W swoim dorobku artystycznym posiada autorskie projekty koncertowe: „Recital Niepoważny 1”, Recital Niepoważny 2”, „Niepodległa – wolność wywalczona poezją”, „Kolędy i pastorałki” oraz „Świat piękny jest!”.

Urokliwe i nade wszystko pogodne piosenki są wyrazem poetyckiego spojrzenia ich twórcy na współczesną rzeczywistość.

Kalendarz wydarzeń

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa