Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2019.03.22

V edycja akcji Najdłuższa Książka Świata

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Filia nr 10 i Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają na V edycję Najdłuższej Książki Świata – wydarzenia organizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Finał odbędzie się 3.04.2019 od godziny 10.00 na placu obok Rzeszowskiej Fontanny Multimedialnej przy al. Lubomirskich.

 

Akcja jest skierowana dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, które swoje prace mogą składać we wszystkich placówkach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, do 1 marca 2019 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

W tegorocznej edycji uczestnicy mają za zadanie zilustrować swoją ulubioną zwierzęcą postać literacką, wykonaną dowolną techniką plastyczną w formacie A3.

Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci poprzez zachęcanie do twórczej aktywności artystycznej. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

Szczegóły i regulamin akcji dostępny na stronie www.wimbp.rzeszow.pl.

 

W ramach akcji odbędzie się spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk.

 

Barbara Gawryluk – autorka książek dla dzieci, tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej oraz dziennikarka radiowa. Na swoim koncie ma takie tytuły, jak W zielonej dolinie, Czarna, Klifka i tajemnica z dna morza, a jej powieść Zuzanka z pistacjowego domu otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, została również laureatką nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

Partnerem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

 

Akcja dofinansowana z budżetu Miasta Rzeszowa w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa