Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2019.11.25

Teatr Przedmieście - premiera "OTELLO tonight!"

Teatr Przedmieście w Rzeszowie przy ulicy Reformackiej 4 zaprasza na premierę spektaklu "OTELLO tonight!" wg dramatu Williama Shakespeare'a, która odbędzie się 7 i 8 grudnia 2019 o godz. 19.00.

„Otello” w wydaniu Teatru Przedmieście jest tak naprawdę pełnym tęsknoty hymnem o miłości, to łkanie o miłość. Jeśli jest na świecie coś za co warto umierać to właśnie Miłość; tak było zawsze i tak zawsze będzie. Jednak  to rzadki dar, łaska Boża, iskra, muśnięcie anielskich skrzydeł…

Jeśli zdarzy się, tu na ziemi, wielka miłość to niestety skazana jest na niebezpieczeństwa, ryzyko, niesie w sobie od razu gorycz porażki.

Największym niebezpieczeństwem dla  miłości jest ludzka natura - pełna sprzeczności i lęku. Ciemny nie jest Otello- czarny jest jego lęk, jego zwątpienie w siebie, jego poczucie, że nie zasługuje na Desdemonę.
Bohater Shakespeare’a jest mężczyzną na wskroś współczesnym, a budzące się w nim demony  braku zaufania, podejrzliwości i niewiary w uczucie są szaleńczo podsycane przez naszą kulturę .

To co u Shakespeare’a wydaje się osobliwe i spowodowane kompleksem koloru skóry  czy pochodzenia, w dzisiejszym świecie staje się codzienne, prozaiczne.

Normalne  jest bowiem to, że nie wierzymy w miłość, że zabijamy ją w sobie i w innych, ulegając podszeptom szatańskiej siły Iago, który zerka na nas cały czas.
Ukrytym bohaterem „Otella” jest ciemny Iago, który swoją mocą zatruwa duszę Maura i innych bohaterów. Otello staje się tak naprawdę jego ofiarą, bo zabijając swoją ukochaną zabija przecież sam siebie.

Autor: William Shakespeare
Adaptacja tekstu, reżyseria: Aneta Adamska
Muzyka: Mirosław Kiełbasa
Występują: Aneta Adamska, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Albert Opolski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

rezerwacje: tel. 667 714 730
bilety: 50 i 40 zł (ulgowy)
 

Kalendarz wydarzeń

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa