Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2019.02.12

Teatr Maska - "Tylko jeden dzień"

Teatr Maska w Rzeszowie zaprasza w niedzielę 17.02.2019 o godzinie 16.30 na spektakl „Tylko jeden dzień”
 

Na świecie jest wiele rzeczy i zjawisk – małych i wielkich, ważnych i nieważnych. Czasem trudno odróżnić jedne od drugich. Bo czy na przykład jeden dzień – tylko jeden dzień – może być czymś ważnym i wyjątkowym?

Co może się wydarzyć w ciągu tych niewielu godzin? Dla bohaterki naszego spektaklu – malutkiej Jętki Jednodniówki –  jeden dzień to całe życie. Jeśli jednak myślicie, że będąc Jednodniówką nie można być szczęśliwym, a po przedstawieniu widownia będzie mokra od łez, jesteście w wielkim błędzie. Przygotujcie się raczej na opowieść wypełnioną mnóstwem przygód, śmiechu, wrażeń i emocji. Wszystko to za sprawą Lisa i Dzika, którzy są gotowi na wszystko, aby życie Jętki, którą dopiero poznali, było wyjątkowe.

Dzięki nim okazuje się, że jeden dzień to dość czasu, aby zdobyć prawdziwego przyjaciela (a nawet dwóch!), poznać świat, przejąć się czyimś losem i zarazić wszystkich wkoło swoim optymizmem.

Malutka Jętka odkrywa przed nami jeden z największych sekretów szczęścia – nie jest ważne to, jak długie życie mamy przed sobą, ale jak dobrze wykorzystamy dany nam czas.

Przedstawienie zrealizowane na podstawie sztuki Martina Baltscheita, której niezaprzeczalnymi walorami są świetne tempo, znakomite dialogi, zabawne sytuacje i nieoczekiwane zwroty akcji, jest afirmacją życia, pomimo ulotności wszystkiego, co nas otacza.

Lekka i dowcipna forma, w jakiej ujęto trudny zarówno dla dzieci jak i dorosłych temat przemijania, pomaga „oswoić” problem odejścia, żalu i godzenia się ze stratą kogoś bliskiego.

Martin Baltscheit - pisarz, ilustrator, dramaturg, aktor i lektor, autor wielu książek, sztuk teatralnych i słuchowisk. Laureat kilku najważniejszych nagród literackich w kategorii utworów dla dzieci i młodzieży.

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Verlag für Kindertheater Weitendorf GmbH
Właściciel międzynarodowych praw teatralnych

 

autor: Martin Baltscheit
przekład: Lila Mrowińska-Lissewska
reżyseria: Jacek Popławski
scenografia: Julia Skuratova
muzyka: Pavel Helebrand

obsada:
Jadwiga Domka
Malwina Kajetańczyk
Natalia Zduń
Henryk Hryniewicki
Maciej Owczarek

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa