Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2021.10.13

Teatr Maska - Hachiko

Teatr Maska w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 17.10.2021 o godzinie 16.30 na spektakl w reżyserii Ewy Piotrowskiej opartej na motywach japońskiej legendy - "Hachiko".

 

Spektakl odbędzie się w reżimie sanitarnym, bilety można zakupić online i  w kasie Teatru.

 

Historia niezwykłej przyjaźni która wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii. Jej głównym bohaterem jest pies o imieniu Hachiko.

Pomnik Hachiko jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio.

 

Na świecie jest wiele różnych psów – mały i dużych, rasowych i kundelków. Jedne uwielbiają ganiać za rzuconym patykiem, inne są świetnymi tropicielami, a jeszcze inne pomagają ludziom w ważnych sprawach.

Wszystkie jednak łączy jedna wspólna cecha – potrafią być najlepszymi na świecie przyjaciółmi, co z pewnością potwierdzi Wam każdy właściciel psa. Historia, którą opowiemy Wam podczas przedstawienia, rozpoczyna się w Odate, w prefekturze miasta Akita podczas trwającej trzy dni i trzy noce śnieżycy. Wtedy właśnie przyszedł na świat szczeniak rasy akita. Ten mały szczeniak to Hachiko, główny bohater naszego spektaklu. Pomnik Hachiko jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio. Jeśli i Wam zdarzy się kiedyś być w tym mieście, będziecie mogli przekonać się o tym sami. Czy jesteście ciekawi, co takiego zrobił Hachiko, że pamięć o nim trwa mimo upływu lat? Opowiemy Wam o tym podczas przedstawienia…

 

Spektakl opowiadający o wzajemnych relacjach, emocjach i tworzeniu się więzi pomiędzy psem i jego panem .

scenariusz i reżyseria: Ewa Piotrowska
scenografia: Yumi Hayashi
muzyka: Wojciech Błażejczyk
obsada: Anna Kukułowicz, Kamila Olszewska, Agata Słowik, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek

 

Realizację przedstawienia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa