Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2024.07.10

„Sztuka to MY”

Estrada Rzeszowska, Rzeszowski Inkubator Kultury oraz Rzeszowie Piwnice zapraszają na cykl warsztatów i wykładów ze sztuki współczesnej dla dzieci i młodzieży pt „Sztuka to MY”. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

 

Zajęcia ruszają 13 lipca i obejmują 6 spotkań w przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbywających się co wtorek w godz. 11:00-13:00. Prowadzi je Adrianna Froń –historyczka sztuki. Cykl obejmuje 6 tematów, wśród których znajdują się: „Uchwycić wrażenie - malujemy pejzaż miejski jak impresjoniści", "Samochód wyścigowy piękniejszy jest niż Nike z Samotraki - projektujemy futurystyczne miasto" albo "Surrealizm, czyli absurd, przypadek, sny na jawie - tworzymy kolaże jak Mistrzowie Wyobraźni". Projekt ma na celu popularyzację wiedzy o sztuce wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, integrację uczestników z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach, kulturalną aktywizację rzeszowskiej młodzieży i zapewnienie im atrakcyjnej formy spędzania czasu w okresie wakacyjnym.

 

Zapisy mailowe, więcej informacji na mediach społecznościowych Estrady Rzeszowskiej.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu grantowi z projektu DziałajMY organizowanego przez Rzeszowski Inkubator Kultury i Estradę Rzeszowską.

 

Kalendarz wydarzeń

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa