Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2019.05.09

"Sweet Spot" - trzecia płyta Eskaubei & Tomek Nowak Quartet.

10.05.2019 o godzinie 20.00 w Teatrze Maska w Rzeszowie odbędzie się koncert promujący premierową, trzecią płytę Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - "Sweet Spot"

 

"Sweet Spot" -to tzreci w dyskografii album rzeszowsko krakowskiej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, która wyróżnia się na polskiej scenie łączeniem jazzowych improwizacji z rapowanymi tekstami.

W dniu premiery płyty w Teatrze Maska odbędzie się bezpłatny koncert premierowy, podczas którego zespołowi będzie towarzyszył Mr Krime.

Zaproszenia na koncert można odbierać w kawiarni Niezła Sztuka (1 piętro BWA). Każda osoba może jednorazowo otrzymać 2 zaproszenia.

 

Na trzeciej płycie EiTNQ groove spotyka się ze swingiem, tradycja z nowymi kierunkami rozwoju muzyki improwizowanej, a tłusty i ciepły soulowy vibe z jazzową surowością.

Celne wersy przeplatają się z solowymi partiami oraz cutem i scratchem. To opowieść o ludziach, miejscach i miłości do muzyki.

To zapomniane historie, pochwała życia i ludzkiej twórczości podane wraz z muzyką będącą efektem słuchania siebie nawzajem.

To efekt blisko 5 lat wspólnej pracy, ponad stu koncertów, setek przegadanych godzin i dziesiątek tysięcy przejechanych kilometrów.

 

Teaser płyty "Sweet Spot" - https://youtu.be/D1yxrTqsBcY

 

Na Sweet Spot gościnnie pojawią się m.in. legendarny raper Eldo, świetny soulowy wokalista Jarecki i utalentowana młoda wokalistka - Aleksandra Tocka. Swoje piętno na płycie odcisnął również stały współpracownik zespołu - Mr Krime.

Za analogowy mastering odpowiedzialny jest Dj Eprom.

 

Podczas koncertu w rzeszowskim Teatrze Maska 10 maja o 20:00 zespół wystąpi w składzie:

 

Tomasz Nowak - trąbka

Kuba Płużek - instr. klawiszowe

Alan Wykpisz - git. basowa

Maksymilian Olszewski - perkusja

Wojciech Długosz "Mr Krime" - gramofon, syntezator

Eskaubei - rap

 

Koncert dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

 

Kalendarz wydarzeń

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa