Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2024.05.23

Spotkanie z Jerzym Paszkowskim w ramach cyklu WOKÓŁ_FOTOGRAFII

WOKÓŁ_FOTOGRAFII to cykl comiesięcznych, edukacyjnych spotkań autorskich, które tworzą realną przestrzeń do otwartej dyskusji dotyczącej szeroko rozumianych zagadnień i wyzwań współczesnej fotografii.

 

Całość odbywa się w kameralnej formule, w #GFMR #na_pietrze. Pretekstem do rozmów są przede wszystkim zagadnienia oraz fotografie prezentowane przez zaproszonego do udziału gościa.

Gościem najbliższego spotkania będzie Jerzy Paszkowski, rzeszowski fotograf, przez wiele lat związany zawodowo z prestiżowymi agencjami fotograficznymi oraz rzeszowską prasą. Jako aktywny fotoreporter przez przez blisko 40 lat utrwalał na kliszy najważniejsze wydarzenie w Rzeszowie i regionie.

 

Kiedy: 23 maja / czwartek / godz. 18:00
Gdzie: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / ul. 3 Maja 9 / I piętro
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Spotkanie będzie fotografowane i filmowane.

 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/325791967202227/?ref=newsfeed

 

Jerzy Paszkowski - polski fotograf, z wykształcenia ekonomista. W zawodowym dorobku ma jeszcze dyplom "Mistrza w zawodzie fotograf" i jak sam twierdzi, to z tych umiejętności korzysta przez całe życie. Pracował jako fotoreporter Centralnej Agencji Fotograficznej, Polskiej Agencji Prasowej, Pulsu Biznesu, Nowin, polskich "kolorówek". Był dziennikarzem Super Expresu i tworzył Super Nowości. Uczestniczył w światowych wydarzeniach, które zmieniły oblicze Europy, takich jak: upadek Muru Berlińskiego, pieriestrojka w ZSRR, pomarańczowa Rewolucja na Ukrainie. Przez wiele lat fotografował sport, w tym europejskie Grand Prix na żużlu. Przez ponad 30 lat był również związany z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, fotografując występujących w nim aktorów. W ostatnich latach jest zafascynowany filmem. Często można go spotkać z kamerą na różnych planach zdjęciowych.

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa