Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2021.04.06

Spektakl online Teatru Maska - Hachiko

Teatr Maska zaprasza w niedzielę,11.04.2021 o godzinie 16.30 na spektakl online Hachiko - live.teatrmaska.pl

 

Historia niezwykłej przyjaźni, o której chcemy Wam opowiedzieć, wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii. Jej głównym bohaterem jest pies o imieniu Hachiko.

 

Na świecie jest wiele różnych psów – mały i dużych, rasowych i kundelków. Jedne uwielbiają ganiać za rzuconym patykiem, inne są świetnymi tropicielami, a jeszcze inne pomagają ludziom w ważnych sprawach.

Wszystkie jednak łączy jedna wspólna cecha – potrafią być najlepszymi na świecie przyjaciółmi, co z pewnością potwierdzi Wam każdy właściciel psa. Historia, którą opowiemy Wam podczas przedstawienia, rozpoczyna się w Odate, w prefekturze miasta Akita podczas trwającej trzy dni i trzy noce śnieżycy. Wtedy właśnie przyszedł na świat szczeniak rasy akita. Ten mały szczeniak to Hachiko, główny bohater naszego spektaklu. Pomnik Hachiko jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio.

Jeśli i Wam zdarzy się kiedyś być w tym mieście, będziecie mogli przekonać się o tym sami. Czy jesteście ciekawi, co takiego zrobił Hachiko, że pamięć o nim trwa mimo upływu lat? Opowiemy Wam o tym podczas przedstawienia…

Spektakl opowiadający o wzajemnych relacjach, emocjach i tworzeniu się więzi pomiędzy psem i jego panem jest setną premierą naszego teatru przygotowaną pod nazwą Teatr Maska w Rzeszowie.

 

scenariusz i reżyseria: Ewa Piotrowska
scenografia: Yumi Hayashi
muzyka: Wojciech Błażejczyk
obsada: Anna Kukułowicz, Kamila Olszewska, Agata Słowik, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek

 

Realizację przedstawienia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Dostęp do spektaklu jest płatny – 10 zł. 

Po dokonaniu płatności Widzowie otrzymują kod, który jest dostępny 48 h od premiery spektaklu.

Spektakl będzie dostępny w niedzielę, 31.01.2021 o godz. 16:30.

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa