Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2020.12.16

Rze:Tony – koncert zespołu SubLunar

Rze:Tony, czyli najlepsze Tony w Rzeszowie, to nowy cykl koncertów online organizowany w ramach Festiwalu Tony. W ramach projektu odbędzie się 6 koncertów transmitowanych z Estrada Studio.

 

Drugi koncert online odbędzie się 18 grudnia 2020 o godz. 20.00. Wystąpi zespół SubLunar. Koncert będzie można obejrzeć na fan page’u Festiwalu Tony i kanale Estrady Rzeszowskiej w serwisie You Tube.

 

Założeniem cyklu Rze:Tony jest prezentacja najciekawszych zespołów, które muzycznie poruszają się poza głównym nurtem. Pierwsza edycja projektu skupia się na zespołach mających związek z Rzeszowem i województwem podkarpackim.

 

Rze:Tony to sposób na uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych w bezpieczny sposób.

 

SubLunar -  grają rocka na swój sposób, nie ulegając modom i trendom. Łączą melancholijne melodie ze sporadycznymi wybuchami polimetrycznej agresji.

SubLunar to względnie młody zespół, powołany do życia na Podkarpaciu pod koniec 2016 roku przez pięciu muzycznych zapaleńców w różnym wieku i rozmiarze.

Każdy wniósł do grupy część swoich artystycznych fascynacji, a wykonywaną przez SubLunar muzykę można określić mianem klimatycznego prog rocka z krótkimi wycieczkami w cięższe rejony stylistyczne.

Pierwsze wydawnictwo zespołu - album ‘A Welcome Memory Loss’ zawiera 9 oryginalnych, niebanalnych i mocno gitarowych kompozycji.

Teksty wszystkich utworów są w języku angielskim, a ich tematyka oscyluje wokół człowieka, jego udręk, radości i marzeń - z dużym polem do interpretacji przez słuchacza.

Album został wyprodukowany i wydany w czerwcu 2019 przez zespół, co pozwoliło na pełną kontrolę nad finalnym efektem. Wyjątkowa okładka została namalowana przez Bernadettę Dziubinski, artystkę mieszkającą i pracującą w Wielkiej Brytanii.

Album zebrał bardzo dobre recenzje zarówno krytyków prog rocka, jak i innych. Aktualnie zespół promuje swój debiut płytowy oraz pracuje nad kolejnym wydawnictwem.

 

Festiwal Tony:

Festiwal Tony to muzyczne święto, które odbywa się w Rzeszowie jest autorskim projektem Estrady Rzeszowskiej. Na festiwalu prezentowane są różne gatunki muzyczne, m.in.: indie i art pop, r&b, elektronika, industrial, synth pop, techno.

Impreza łączy miłośników różnych gatunków muzyki i pozwala na jej kameralny odbiór w klimatycznych wnętrzach Biura Wystaw Artystycznych. Do tej pory na festiwalu Tony zagrali: Sanah, Rosalie, Agim, Zamilska, Perfect Son, Niemoc, Coals, Erith. Poza najwyższą jakością dźwięku,

Tony wyróżniają się też dbałością o wizualną stronę wydarzenia i stanowią ucztę dla uszu i oczu.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa