Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2023.08.31

RZESZÓW BREAKOUT DAYS 2023

Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.
 
PROGRAM
➡14 września, godz. 19:00
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
Festiwal poprowadzi znany i ceniony dziennikarz radiowy Jan Chojnacki.
Wystąpią Piotr Nalepa, Marek Surzyn, Darek Kozakiewicz Marek Raduli (muzycy nagrywający i koncertujący z Tadeuszem Nalepą i Breakout), Robert Lubera, Żaneta Lubera, zespół dyżurny Nie-bo oraz Kajetan Galas, sekcja dęta, Jakub Żytecki oraz gość specjalny The Cobblestones & Retro Funk feat. Frank McComb Frank McComb.
Koncert będzie transmitowany na żywo w Radiu Nowy Świat.
Frank McComb (urodzony 15 lipca 1970) to soulowy piosenkarz i producent muzyczny. Współpracował z Prince, Chaka Khan, Will Smith, Najee, Branford Marsalis, George Duke, Frankie Beverly and Maze, Phyllis Hyman, Gamble and Huff, Patrice Rushen, Lalah Hathaway, Fred Hammond i John P. Kee.
➡15 września, godz. 19:00
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
15 września, w drugi dzień festiwalu Rzeszów Breakout Days odbędą się dwa koncerty: w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zagrają The Cobblestones & Retro Funk feat. Frank McComb oraz Jakub Żytecki.
Jakub Żytecki to pochodzący z podkarpacia gitarzysta, kompozytor i producent młodego pokolenia, będący wschodzącą gwiazdą klasy światowej. Obecnie jest w trasie koncertowej po Europie, wcześniej występował m.in. w Japonii i Australii.
➡16 września, godz. 19:00
Rzeszowskie Piwnice
Trzeci dzień festiwalu rozpoczniemy o godz. 16:00, od corocznej akcji „Gramy dla Nalepy”. Gitarzyści pod pomnikiem artysty przy ulicy 3 Maja odegrają wspólnie utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. Każdy chętny może wziąć udział w akcji.
Następnie zapraszamy o godz. 19:00 do Rzeszowskich Piwnic na koncert Marka Raduli z zespołem.
 
Bilety: https://tiny.pl/crtlf
Jednodniowy 50 zł
Karnet na cały Festiwal (3 dni) 100 zł
Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny 

 

Kalendarz wydarzeń

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa