Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2020.09.11

Rzeszów Breakout Days 17-19 września 2020

Prezydent Miasta Rzeszowa dr h.c. Tadeusz Ferenc zaprasza

Rzeszów Breakout Days 17-19 września 2020

 

PROGRAM

 

17 września

godz. 22.00 Hotel Bristol

Nie-Bo, Piotr Nalepa, Wojciech Waglewski, Natalia Kwiatkowska, Żaneta Lubera

Prowadzenie: Jan Chojnacki

Transmisja w Radiu Nowy Świat

 

18 września

godz. 19.00, parking przy Hali Podpromie

- Cheap Tobacco, Nie-Bo, Piotr Nalepa

- VooVoo

 

Godz. 22.00, Hotel Bristol

Ania Rusowicz

 

19 września

godz. 19.00 parking przy BWA

PBK Blues

Kłusem z Blusem

 

Kuratorzy: Piotr Nalepa, Robert Lubera

Prowadzenie: Jan Chojnacki

 

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI NA KONCERTY DO POBRANIA NA STRONIE estrada.rzeszow.pl/bilety/

 

18 września o godz. 19.00 na parkingu przy Hali Podpromie rozpocznie się Koncert Główny Breakout Days 2020.

 

Bezpłatne wejściówki na koncert można pobrać na stronie estrada.rzeszow.pl/bilety/

 

Oprócz ponadczasowych utworów zespołu  Breakout usłyszymy autorski materiał znakomitych wykonawców:

 

Cheap Tobacco, Nie-Bo, Piotr Nalepa

 

Cheap Tobacco to zespół z pogranicza gatunków rock, blues i muzyka alternatywna. Zespół istnieje od 2010 . W latach 2015 , 2016 oraz 2018 wokalistka zespołu Natalia Kwiatkowska została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w kraju według czytelników kwartalnika „Twój Blues”.

Nie-Bo to zespół Roberta Lubery który od lat z powodzeniem działa na rynku.
Jest to otwarty projekt muzyczny niezamykający się wokół jednego gatunku czy estetyki. To próba znalezienia wspólnej płaszczyzny dla muzycznych indywidualności tworzących ten projekt. Cechą charakterystyczna jest emocjonalne, spontaniczne i naturalne podejście do muzyki.

Takie podejście do muzyki zaowocowało koncertami z wieloma wspaniałymi artystami, takimi jak m.in.: Maciej Maleńczuk, Piotr Nalepa, Maciej Balcar, Ewelina Flinta, Krzysztof Zalewski, Paweł Kukiz, Artur Gadowski, Kasia Kowalska, Ewa Bem, Żaneta Lubera

 

Voo Voo 

 

To jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata.

 

Czy Voo Voo gra jazz? Tak, bo w tym graniu jest jazzu nieskończoność i rozpęd. Czy gra rocka? Tak, bo w tym graniu jest rocka prostota. Czy gra coś jeszcze? Na pewno. Gra dużo!

 

A w przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, albo klasycznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę), ale lubi też spotykać się „jedynie sam ze sobą”. Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. W roku 1995, Wojciech Waglewski - lider grupy - został uhonorowany „Paszportem Polityki” za "łączenie muzyki różnych kultur". W latach: 1994, 2008, 2009 został laureatem „Fryderyka” - najważniejszej nagrody polskiego środowiska muzycznego (kategoria: „Kompozytor Roku”). Każdy z muzyków Voo Voo współpracuje również z innymi formacjami. Te doświadczenia pozwalają wciąż udoskonalać oryginalne brzmienie grupy. Ale nikt tak do końca nie wie, jak nazwać tę muzykę… I dobrze - wystarczy słuchać. I to duchem, a nie (tylko) uchem... I pamiętać, że tu, jak w dobrym kinie, niektóre historie wydarzają się poza słowami i poza kadrem!

 

Po spokojnej, klimatycznej płycie „7”, Voo Voo wraca z nowym albumem „Za niebawem”. Premierowy materiał stawia na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach.

 

Gościnnie na płycie wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz, razem ze swoją mamą Anną. Pojawił się także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły RitmoBloco. Za muzykę i słowa jak zawsze odpowiada Wojciech Waglewski natomiast miksem i produkcją muzyczną płyty zajął się Piotr EMADE Waglewski. Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest piosenka „Się poruszam 1”. Powstał do niej teledysk z udziałem Nadii Vadori-Gauthier, francuskiej doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

 

Na koncercie “Przekrojowo” usłyszymy nie tylko utwory z ostatnich płyt, ale również wiele niespodzianek z całej muzycznej kariery zespołu! Zapraszamy na muzyczną i emocjonalną ucztę z zespołem Voo Voo.

 

18 września o godz. 22.00 w Sali Polskiej Hotelu Bristol zagra Ania Rusowicz. Usłyszymy m.in. utwory z najnowszej, długo wyczekiwanej płyty „Przebudzenie”. 

 

Bezpłatne wejściówki na koncert można pobrać na stronie estrada.rzeszow.pl/bilety/

 

Album „Przebudzenie” Artystka wyprodukowała sama, zainspirowana podróżami m.in. do Nowego Orleanu. Nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Tym razem Ania wykorzystała instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo-funkowo-rockandrollowy, w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy Otisa Reddinga.

 

Zapraszamy zatem w bigbitowo-rockowo-funkową podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne.

 

***

 

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się „złotem”. Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

 

19 września o godz. 19.00 na małej scenie przy BWA koncert wieńczący edycję 2020. Zagra czeski zespół PBK Blues oraz rzeszowska grupa Kłusem z Blusem.

 

Bezpłatne wejściówki na koncert można pobrać na stronie http://estrada.rzeszow.pl/bilety/

 

  • Zespół PBK Blues z Ostrawy i Hawierzowa jest jedną z legend czechosłowackiej sceny muzycznej. Działalność rozpoczął w połowie lat osiemdziesiątych. Rok 1986 stał się dla nich przełomowy, kiedy nagrali kultowy utwór  Tadeusza Nalepy - Modlitwa. Osobiste spotkanie z nim otworzyło przed nimi kolejną perspektywę i do dziś aktywnie przypominają ponadczasową  muzykę zespołu Breakout.
  • Rzeszowski zespół Kłusem z Blusem jest obecny na scenie muzycznej od kilkunastu lat. Wykonuje szeroko rozumianą muzykę bluesową, ze szczególnym upodobaniem stylu west coast. Brzmienie zespołu oparte jest na klasycznym instrumentarium: gitara solowa, harmonijka ustna, bas i perkusja. Kompozycje odwołują się do kalifornijskiej odmiany bluesa, charakteryzującej się jumpową pulsacją z domieszką elementów swingu. W repertuarze Kłusem z Blusem szczególne miejsce zajmują standardy największych mistrzów harmonijki bluesowej, takich jak: Little Walter, William Clarke, Rod Piazza, Kim Wilson czy Gary Primich. Liderem grupy jest Tomek Kiersnowski, który śpiewa i gra na harmonijce ustnej i jest zaliczany do czołówki wykonawców muzyki bluesowej w Polsce. Zespół koncertował na licznych festiwalach bluesowych, w tym pięciokrotnie na Festiwalu Rawa Blues w Katowicach w latach 1999-2003. Ukoronowaniem kariery zespołu był występ na dużej scenie tegoż festiwalu w 2003 roku.

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa