Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2018.09.12

Rzeszów Breakout Days

W dniach 13 - 15.09.2018  w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Rzeszów Breakout Days.

Po raz kolejny w Rzeszowie spotkają się muzycy bluesowi z całej Polski aby oddać muzyczny hołd wybitnemu artyście Tadeuszowi Nalepie oraz stworzonemu przez niego zespołowi Breakout.

 

Festiwal rozpocznie się w czwartek 13 września koncertem „B.B. King Nalepa” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów.

Koncert poprowadzi Jan Chojnacki z radiowej „Trójki”, a zagrają: Sebastian Riedel, Leszek Cichoński, Sławek Wierzcholski, Bartek Grzanek, Piotr Nalepa, Wojtek Famielec, Józef Rusinowski i Michał Jurkiewicz.

W piątek, o godz. 19 na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert finałowy „Synowie bluesa”, podczas którego zagrają Piotr Nalepa oraz Sebastian Riedel.

Natomiast o godz. 22 w Hotelu Bristol odbędzie się klubowy koncert formacji Czarny Pies. Czarny Pies to projekt muzyczny Leszka Windera. Każdy koncert to jednorazowy skład muzyków i indywidualny program. W ramach Breatout Days, oprócz Leszka Windera na scenie pojawią się skrzypek i multiinstrumentalista Jan Gałach, legendarny perkusista supergrupy SBB Jerzy Piotrowski, gitarzysta i multiinstrumentalista Mirosław Rzepa, grający na harmonijce Michał Kielak oraz Krzysztof Ścierański – od wielu lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce.

W sobotę, 15 września tradycyjnie już odbędzie się wspólne granie dla Nalepy. Na ul. 3 Maja przy pomniku Tadeusza Nalepy zagramy wspólnie jeden z najsłynniejszych utworów Breakoutu – „Kiedy byłem małym chłopcem”. Zapraszamy wszystkich gitarzystów – start o godz. 16.00. Następnie na małej scenie przy ulicy 3 Maja zagrają The Blues – duet harmonijkowo-gitarowy oraz Blues Perspective Band.

 

Kalendarz wydarzeń

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa