Kultura w Rzeszowie
Koncert zespołu SURTARANG
Zapraszamy Państwa serdecznie na koncert zespołu Surtarang. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się 17.11.2023r. w klubie Pub Spółdzielczy w Rzeszowie.
Będzie to okazja, by przeżyć muzyczną podróż do innych krain i doświadczyć rzadko spotykanego połączenia tradycyjnej muzyki indyjskiej w połączeniu z nowoczesnymi, klubowymi brzmieniami.
Link do wydarzenia na FB: https://facebook.com/events/s/last-yatra-tour-koncert-surtar/286628757601127/
O zespole:
Sur oznacza dźwięk, tarang to fala.
Inspiracją zespołu jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska.
Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można edm, trance, czy dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową.
W lutym 2021 roku wyszedł debiutancki album zespołu - “Duniya”, a w kwietniu wypuszczony został klip do tytułowego utworu. Pierwsza płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem. Zespół zagrał z nią koncerty na wielu festiwalach i klubach w całej Polsce.
Od początku 2022 roku zespół prężnie działał nad nowym materiałem, który premierę wraz ze specjalnym koncertem miał w poznańskim klubie Próżność. Wydarzenie można śmiało nazwać performance’m muzycznym, barwną historią, którą urozmaicili zaproszeni goście. Zespół ruszył z nowym materiałem w trasę po polskich klubach - „Yatra Tour”.
Druga płyta “Yatra”, czyli “Podróż”, jest spójnym dziełem - charakter zawarty na płycie utworów łączy się z unikatowymi kostiumami oraz niesamowitymi charakteryzacjami. Charakter zawartych na płycie dwunastu utworów oraz remixu łączy się z wyjątkową okładką. Zróżnicowane brzmienia i obecność różnorodność gatunków muzycznych w towarzystwie tradycyjnych mantr sprawia, że “Yatra” to wielowymiarowa podróż wgłąb siebie.
Zespół występował m.in. na takich festiwalach jak: Las Festival, Summer Contrast, Egodrop Festival, Wibracje 5.0, Stacja Wolimierz, Ostoya Festival, Uroczysko..., oraz w klubach w całej Polsce.
Skład:
Hanka Łubieńska – wokal, elektronika
Eryk Nowacki – sitar, saz
Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, sampler, elektronika, produkcja
https://www.facebook.com/surtarangband
https://www.instagram.com/sur_tarang/
https://www.youtube.com/c/Surtarang/featured
https://www.surtarang.bandcamp.com/
https://open.spotify.com/artist/38ZSzAjtUogUOSRiwIlfq1?si=0O9rhoC0QkKH8E_iCPaI5w