Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2022.07.20

Kolejne spotkanie w ramach Letniej Akademii Fotografii GFMR

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu w ramach Letniej Akademii Fotografii GFMR. Tym razem naszym gościem będzie Piotr Trybalski!

 

Kiedy: 4 sierpnia / czwartek / 16:00-20:00

Gdzie: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wcześniejsza rejestracja email. Zgłoszenia należy przesyłać do 3 sierpnia do godziny 20:00 na adres:

 

wpisując w tytule maila następującą treść: Podróż_GFMR_Imię_Nazwisko

 

W treści maila należy ponadto podać imię i nazwisko uczestnika oraz numer telefonu kontaktowego.

 

---

O warsztatach:

 

Jak zrobić zdjęcia krajobrazowe, które budzą emocje? A portrety? Jak pokazać piękno, ale i włączyć w to swój własny, osobisty talent i umiejętność obserwacji. Jak tworzyć fotografie o harmonijnej kompozycji, ale i te, które swoją energią wprowadzają niepokój?

Nie ważne, czy fotografujecie telefonem komórkowym czy profesjonalnym aparatem, przekażę Wam wiedzę, którą powinien posiąść każdy kto chce robić świetne zdjęcia w podróży.

Pokażę i omówię fotografie z Nepalu i Mali, z Wietnamu i Kuby, z Islandii, USA, Argentyny i Chile, w końcu z Czech i z Polski. W czasie warsztatu poznacie kulisy pracy fotografa - podróżnika. Zdradzę Wam tajniki kompozycji ale i socjotechniki: jak zrobić świetne zdjęcia spotkanych w czasie podróży osób. Opowiem jak rozmawiać, jak przekonać by pozował, jak zapisać na zdjęciu charakter osoby. Pokażę jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów. To będzie kompendium wiedzy i praktyczne sposoby, by Wasza wiedza fotograficzna osiągnęła wyższy poziom.

 

Piotr Trybalski

Dziennikarz, fotograf, podróżnik, pisarz. Jest autorem książek, m.in. poradnik „Fotograf w podróży”, biografii i reportaży: “Ja, pustelnik”, “Wszystko za K2”, "Gdyby to nie był Everest", "Wszechmogący. Andrzej Zawada. Człowiek, który wymyślił Himalaje". W ramach Akadeii Fotografa w Podróży prowadzi warsztaty fotograficzne i fotowyprawy, Pisał i fotografował m.in dla: “Outside”, „Polityka”, “Przekrój” „National Geographic”, National Geographic Traveler, „Podróże”, „Focus Historia”, „Na Szczycie”, „Ski”, “Outdoor”. Finalista i laureat konkursów fotograficznych (m.in. Grand Press Photo, Wielki Konkurs National Geographic, Leica Street Photo, URBAN Street Photo), zdobył tytuł Travel Photographer of The Year.

 

www.fotografwpodrozy.pl

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa