Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2021.12.22

Jedyny taki sylwester w Polsce. Rzeszów przywita Nowy Rok pokazami światła i dronów

Jedyny taki sylwester w Polsce. Rzeszów przywita Nowy Rok pokazami światła i dronów

Takiego sylwestra miejskiego w stolicy Podkarpacia jeszcze nie było. W tegorocznym programie zaplanowano atrakcje w czterech lokalizacjach na terenie miasta.

Wszystkie będzie można oglądać na żywo, ale także online. To pokazy laserów, mapping i pokaz dronów.

 

Bez koncertu na rzeszowskim Rynku, za to z wyjątkowymi atrakcjami – tak będzie wyglądał tegoroczny sylwester miejski w Rzeszowie. Stolica Podkarpacia stawia tym razem na magię światła - na wyjątkową noc w roku zaplanowano pokaz dronów, mapping i pokazy laserów.

Wszystko to w różnych lokalizacjach na terenie miasta. Całość wydarzenia będzie też transmitowana na żywo w sieci – na kanale FB Rzeszów Stolica Innowacji, oraz na kanałach FB i YT Estrady Rzeszowskiej.

Sylwestrowa zabawa rozpocznie się o godzinie 23.45 w Parku Sybiraków, gdzie zobaczymy kilkunastominutowy pokaz laserów przygotowany przez firmę Visual Sensations.

Kilka minut przed północą będzie można podziwiać świetlne animacje wyświetlane na budynku Ratusza, a o godzinie 00.00 wystartuje pokaz laserów na Rynku.

Świetlną wisienką na torcie będzie natomiast pokaz dronów wyreżyserowany i przeprowadzony przez firmę JUSTPOINT. Ten odbędzie się przy Hali Podpromie. Tańczące drony będzie można podziwiać między innymi z Mostu Zamkowego i pobliskiego parkingu.

Drony wystartują o godzinie 00:25.

To nie jedyne sylwestrowe niespodzianki – swoje oblicze tej nocy zmieni Pomnik Czynu Rewolucyjnego, na którym już od godziny 21.00 będzie wyświetlany mapping.

Transmisja online sylwestra miejskiego rozpocznie się o godzinie 23.30. Internautom przerwy między pokazami umilą DJ-skie sety. Nie zabraknie też życzeń od Prezydenta Miasta Konrada Fijołka.

 

PROGRAM SYLWESTRA MIEJSKIEGO 2021/2022

23.30 - rozpoczęcie transmisji online (FB: Rzeszów Stolica Innowacji, Estrada Rzeszowska; YT: Estrada Rzeszowska)

23.45 – Park Sybiraków, POKAZ LASERÓW

00.00  – Rynek, LASEROWE ANIMACJE, POKAZ LASERÓW

00.25 – parking przy Hali Podpromie, POKAZ DRONÓW

A także:

21.00 – Pomnik Czynu Rewolucyjnego, start MAPPINGU

 

W związku z organizacją pokazu dronów podczas Sylwestra Miejskiego w Rzeszowie w godzinach 23.30-1.00 wystąpią utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym, wyłączony zostanie jeden (prawy) pas ruchu na moście w stronę Al. Kopisto.

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa