Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2024.07.10

INTEGRACJA PRZY PLANSZY

Estrada Rzeszowska, Rzeszowski Inkubator Kultury, UNHCR Polska oraz Rzeszowski Klub GO „Let’s GO Rzeszów” oraz Rzeszowski Klub Shogi zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkania i warsztaty ze staro-azjatyckich gier planszowych – mowa o najstarszej grze na świecie, czyli go oraz japońskiej odmianie szachów, czyli shogi.

 

Spotkania odbywają się w kawiarni Kino za Rogiem Café, są całkowicie nieodpłatne i otwarte dla wszystkich, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania. Harmonogram spotkań: 04.07, 11.07, 18.07, 25.07, 05.09.24 12.09, 19.09 w godz 17:00-19:00. Na zakończenie projektu, w dniu 21 września br. zostanie zorganizowany turniej, w którym wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wziąć udział.

 

Go to doskonały sposób na rozładowanie stresu i rozwijanie kreatywności, a jako gra logiczna Go ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny. Grając w go nauczysz się nie tylko strategii i realizacji różnych taktyk na samej planszy, lecz także rozwiniesz umiejętność obserwacji i podejmowania decyzji. Go jest najstarszą grą na świecie - jej historia liczy ponad 2,5 tysiąca lat. Parę słów o shogi Shōgi to japońska odmiana znanych wszystkim szachów, a mówiąc precyzyjnie – to odmiana indyjskiej gry czaturanga, od której wywodzą się wszystkie gry szachopodobne. Shogi to złożona gra strategiczna, która wymaga zarówno zdolności planowania, wyobraźni, jak i refleksji nad oceną pozycji, a przede wszystkim dokonywania kalkulacji.

 

Projekt skierowany jest w szczególności do osób zainteresowanych kulturą Azji i grami logicznymi oraz młodzieży, jak również do obywateli innych Państw biorących udział w spotkaniach klubowych, dla których jest to możliwość poznania i integracji z lokalnymi mieszkańcami.

 

Inicjatywa realizowana w ramach Konkursu dotacyjnego LET’S ACT CULTURE AND INCLUSION realizowanego przez UNHCR Polska oraz Rzeszowski Inkubator Kultury działający w strukturze Estrady Rzeszowskiej

 

Kalendarz wydarzeń

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa