Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2022.09.20

Historyczno-literacka gra miejska „Łukasiewicz”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza młodzież od 13. roku życia do udziału w historyczno-literackiej grze miejskiej „Łukasiewicz”.

 

[MIEJSCE]           Punkt startowy – Rzeszowski Rynek - Skwer Kultury przy Ratuszu, ulica Rynek 26

[TERMIN]            30 września 2022 r., godz. 10.00, zapisy do 26 września 2022

 

Ignacy Łukasiewicz, pionier przemysłu naftowego i wynalazca lampy naftowej, kilka lat w młodości spędził w Rzeszowie. Tu chodził do gimnazjum (dziś to I Liceum Ogólnokształcące), tu pracował w aptece, tu wreszcie za działalność niepodległościową został osadzony w więzieniu.

 

Uczestnicy gry miejskiej będą mieli okazję zapoznać się z biografią polskiego wynalazcy i jego osiągnięciami naukowymi oraz zawodowymi. Postaraliśmy się jednak, aby solidna porcja wiedzy przekazana została w lekkiej formie, przy okazji dobrej zabawy. Poszczególne zadania zlokalizowaliśmy w 11 punktach w okolicach Rynku. Uczestnicy nie muszą wcześniej zgłębiać życiorysu Ignacego Łukasiewicza – w zadaniach postawiliśmy na wiedzę ogólną, czytanie ze zrozumieniem i spostrzegawczość.

 

Warunki uczestnictwa: wystarczy zarejestrować drużynę za pośrednictwem Karty Zgłoszenia, dostępnej do pobrania na stronie organizatora: www.wimbp.rzeszow.pl. Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy dostarczyć do siedziby Organizatora przy ul. Słowackiego 11, 35-060 Rzeszów lub wysłać na adres: do 26 września 2022 r. Zgłoszenia dokonuje lider Zespołu.  Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Dla pierwszych 5 zwycięskich Zespołów przewidziano nagrody w postaci kart podarunkowych do sklepu Empik.

 

Nasze wydarzenie patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty. Patronami medialnymi są Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, „Gazeta Codzienna Nowiny” i portal nowiny24.pl.

 

Pliki do pobrania

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa